החרדים וישראל ביתנו בברית נגד החילונים בירושלים

על רקע הברית העתידה להריץ לראשות העיר את משה ליאון, הנחילו החרדים תבוסה לברקת ולנציגי החילונים והכשילו תוכנית להקמת ישיבה חילונית

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בישיבה סוערת אמש (חמישי) במועצת עיריית ירושלים, הנחילו החרדים תבוסה לראש העיר ניר ברקת ולנציגי החילונים בקרב על ייעוד מגרש פתוח בקרית יובל. החרדים השיגו את הניצחון בזכות תמיכת חברי מועצה חילוניים מהליכוד ומישראל ביתנו, ששותפים לברית פוליטית העתידה להריץ את משה ליאון לראשות העיר.

ליאון, לשעבר מנכ”ל משרד ראש הממשלה וכיום מקורבו של ח”כ אביגדור ליברמן, צפוי להודיע בקרוב על התמודדותו לראשות העיר. הוא ייתמך על ידי החרדים, ישראל ביתנו וחלקים מסניף הליכוד בעיר. בתקופה האחרונה הבחינו בעירייה כי הברית כבר החלה לעבוד. אנשי ישראל ביתנו במועצת העיר, מאשה נוביקוב ודידי הרשקוביץ, ונציג הליכוד, אלישע פלג, החלו להימנע או להצביע עם המחנה החרדי. כך היה בהצבעה על הענקת תקצוב עירוני לפסטיבל בעין כרם וכן בשתי הצבעות נוספות.

הדיון אתמול נחשב לדיון מכריע בעבור תושבי קרית יובל. תושבי השכונה החילונים מנהלים בשנים האחרונות מאבק חריף נגד התחרדות השכונה. מוקד המאבק הוא מגרש בור גדול בלב השכונה, הידוע כמגרש ורבורג. ב-2008, בתקופת כהונת אורי לופוליאנסקי, הצליחו החילונים למנוע הנחת קרוואנים במגרש לשימוש כגני ילדים חרדים. מאז הפך המגרש לסמל המאבק ואירח אינספור אירועים קהילתיים של הציבור החילוני. לפני כשנה אישרה העירייה הכנת תוכנית להקמת מבנה חדש עבור הישיבה החילונית – מוסד לימוד חילוני עצמאי - על המגרש. אולם עתה, לקראת אישור סופי של התוכנית, הגישו החרדים התנגדות בדרישה שהמגרש יוסב להקמת גני ילדים לציבור החרדי, הסובל ממחסור בכיתות גן. ועד הפעולה החילוני של השכונה ראה בכך סדין אדום, שכן הקמת גני ילדים במקום תאיץ מאוד, לטענתם, את ההתחרדות. אתמול התקיימה במועצת העיר הצבעה על התנגדות החרדים לתוכנית.

המגרש בקריית יובלצילום: אמיל סלמן

החרדים הצביעו פה-אחד נגד. אליהם הצטרפו הרשקוביץ ופלג, נוביקוב נעדרה מההצבעה. כך ניצחו החרדים והתוכנית להקמת הישיבה החילונית הוכשלה. בסביבת ברקת הגיבו בחריפות. “היום נחשפה הברית של משה ליאון, ליברמן והחרדים כשחברי ישראל ביתנו בגדו במצביעים שלהם והצטרפו לחרדים בניסיון להפוך את קרית יובל לחרדית”, אמרו מקורביו. פעילים בישראל ביתנו מסרו בתגובה כי “מדובר במחטף בחירות המנוגד לחוק, אחרי שבמשך שנים ברקת לא הסכים להקצות את הקרקע לישיבה החילונית, ולכך לא יכולנו לתת יד. חבל שברקת שכח שהוא ראש עיר של כולם ויורד נמוך לקמפיין הסתה מכוער”. פלג אמר כי "הצבעתי לגופו של עניין. ראש העיר החליט לפלג את העיר לחילונים וחרדים לקראת הבחירות”. מאשה נוביקוב סירבה להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ