עדר עזים שהוברח לישראל - הושב לבעליו בסוריה

תושב מג'ד אל-שמס גנב ככל הנראה את העדר, שמנה 560 עזים חצה את הגבול לישראל, ומכר אותו לבעל מכלאה בירכא. צה"ל בודק את המקרה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

בשולי מלחמת האזרחים המתחוללת בסוריה והמתח בגבול רמת הגולן, התנהל בימים האחרונים מבצע להשבת עדר עזים שהוברח לישראל - בחזרה למדינה השכנה. העדר נגנב ככל הנראה בידי תושב אחד הכפרים הסמוכים לגבול, לידי בעליו הסוריים.

בשבוע שעבר קיבל משרד החקלאות מידע על הברחה של כ-560 עזים מסוריה או מלבנון. צה”ל דיווח לכוח אונדו”ף על העדר, שרעה באזור החרמון והוברח לשטח ישראל, ואילו הכוח קיבל תלונה מבעל העדר הסורי שטען כי העזים שלו נגנבו לישראל.

העזים נמצאו בדיר ליד הישוב ירכא שבגליל המערבי, שהוטל עליו הסגר וטרינרי מחשש להעברת מחלות שאינן קיימות בארץ ועלולות לסכן בני אדם ובעלי חיים. ככל הנראה, תושב מג'ד אל-שמס שהבחין בעדר באזור החרמון, גנב את העדר ומכר אותו לתושב ירכא.

אתמול (שני) הובל העדר במשאיות לאזור הגבול ושם הושב לבעליו הסוריים בתיאום אונדו”ף. עד כה לא נעצרו חשודים בגניבת העדר ובמכירתו. בעל המכלאה בירכא טען כי לא ידע שהעזים הוברחו מסוריה.

"מעבר לטיפול המהיר והשבת העדר לבעליו, מתעוררת כאן גם בעיה: איך זה שמישהו הצליח להוביל עדר גדול כל כך מעבר לגבול, בלי שבצבא שמו לב לכך?", אמר מגדל בקר מרמת הגולן, "המקרה התגלה רק בגלל שפקחי משרד החקלאות שמו לב לעדר הגדול שהופיע פתאום בירכא. צריכה להיעשות כאן בדיקה יסודית". מצה"ל נמסר כי נערך תחקיר בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ