אלי אשכנזי

בעקבות הפרסומים ביממה האחרונה, המשטרה פתחה היום (רביעי) בחקירת מקרה הרחצה באנדרטה לזכר חללי אסון המסוקים, שבין קיבוץ דפנה למושב שאר ישוב שבגליל העליון. במשטרה יצטרכו לבדוק האם קיים בסיס לחקירה פלילית של המקרה. יש לציין כי המתרחצים בבריכה, על פי התמונות שפורסמו, היו קטינים שאינם ברי עונשין.

אתמול הבחינו מבקרים באתר הזכרון בילדים המתרחצים בבריכת המים שבאנדרטה, לפי העדויות בעידוד הוריהם. על פי הפרסומים, הורי הילדים דחו את הבקשות להוציא את ילדיהם מהבריכה וזלזלו בטענות שהמעשה מהווה פגיעה ברגשות המשפחות השכולות. תמונות הילדים המתרחצים פורסמו בכלי תקשורת רבים ועוררו ביקורת ציבורית שהובילה לפתיחת החקירה.

האנדרטה לזכר 73 הרוגי אסון המסוקים שנהרגו בפברואר 1997, בדרכם ללבנון, נחנכה לפני כחמש שנים, בסיוע תרומה של 450 אלף דולרים מארקדי גאידמק. בנוסף הושקעו באתר עוד כ-600 אלף דולרים, חלקם מכספי המדינה. האנדרטה מורכבת ממספר אלמנטים ובהם תעלת מים המתנקזת לבריכה עגולה ורדודה שבה מונצחים שמות 73 חללי אסון המסוקים.

הילדים מתרחצים בבריכה באנדרטהצילום: עידו בן פורת / ערוץ 7

לפני כשנתיים השחיתו אלמונים את האנדרטה וגנבו טבעות כסף שהונחו על ידי מבקרים. במסגרת ההשחתה, נעקרו לוחות הזכוכית שחיפו על תעלת מים באנדרטה ונגנבו מטבעות כסף שהונחו על ידי מבקרים בקרקעית התעלה.

משרד הביטחון הודיע כי הוא "מגנה בחריפות את חילול האנדרטה לחללי אסון המסוקים בשאר ישוב ומביע שאט נפש וזעזוע מהתמונות שפורסמו בכלי התקשורת. אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון, האמון על הקשר עם המשפחות השכולות בכל ימות השנה, מצפה מכלל אזרחי מדינת ישראל לכבד את אתרי ההנצחה ואת זכרם של הנופלים, ומדגיש כי חילול אתרי הנצחה מהווה עבירה על החוק”.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ