הבית היהודי הסירה במפתיע את תמיכתה ממועמדת המפלגה בבחירות בבית שמש

היו"ר נפתלי בנט, ששיבח רק לאחרונה את עליזה בלוך, החליט להעביר את תמיכת המפלגה למועמד המתחרה אלי כהן. בלוך טוענת: "פעלו מאחורי גבי"

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

מפלגת הבית היהודי הסירה היום (חמישי) במפתיע את תמיכתה במועמדת המפלגה לראשות עיריית בית שמש, עליזה בלוך, והעבירה את תמיכתה למועמד המתחרה אלי כהן. בתגובה הודיעה בלוך על ביטול הסיכום בינה לבין כהן, שלפיו מועמד הציבור הלא-חרדי בעיר ייקבע על פי סקר, ואמרה שהיא שוקלת את צעדיה. כהן, לשעבר בכיר בסוכנות היהודית וכיום בכיר בחברת מקורות, מסתמן כעת כמועמד המוביל של החילונים והדתיים הלאומיים מול ראש העיר המכהן מטעם ש"ס, משה אבוטבול.

רק לפני כחודש וחצי עמד יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, לצדה של בלוך כאשר הודיעה כי תתמודד על ראשות העיר. "עליזה היא מועמדת חוצת מגזרים, המועמדת של כולנו, ראש העיר של כולנו בבית שמש", אמר אז בנט.

בשבועות האחרונים פרשו שני מועמדים לראשות העיר ובאגף הציוני של המירוץ נותרו בלוך וכהן. השניים סיכמו בניהם לערוך סקר של חברה נייטרלית בקרב הציבור הלא חרדי בבית שמש, כאשר המועמד שיקבל קולות רבים יותר ימשיך בהתמודדות ויזכה לתמיכת המועמד שהפסיד. הסקר, בניהולה של מינה צמח, כבר החל, ותוצאותיו אמורות היו להתפרסם בשבוע הבא. אלא שהיום שינתה לפתע מפלגת הבית היהודי את עמדתה והודיעה כי היא מעבירה את תמיכתה מבלוך לכהן. על פי הסיכום בין המפלגה לכהן בלוך תהיה סגניתו של כהן, אלא שהיא כלל לא היתה מודעת לכך ופרסמה הודעה נזעמת בתגובה.

שלטי תמיכה של הבית היהודי בעליזה בלוך, בחודש שעבר בבית שמשצילום: טלי מאייר

"כשהחלטתי לפני כחודשיים להיעתר לפניות הרבות אליי ולהתמודד על ראשות העיר בית שמש, לא עשיתי זאת כי חיפשתי תפקיד או תואר של כבוד", מסרה בלוך. "לצערי, תוך כדי עריכת הסקר החליטה מפלגת הבית היהודי לחבור לאלי כהן והציעה לי לכהן כסגניתו. סירבתי, כי לדעתי גם בפוליטיקה יש גבולות ואסור לזגזג. האמון שהתושבים נתנו בי והדברים שלהם התחייבתי חשובים יותר מכל תפקיד שיציעו לי. בעקבות כך, ביצעו הבית היהודי ואלי כהן את המהלך מאחורי גבי".

בסביבתו של כהן הסבירו כי אנשי סניף הבית היהודי בבית שמש הבינו שלבלוך אין סיכוי לנצח בבחירות, החלו לעבור למחנהו של כהן ודחפו את בנט לשנות את החלטתו.

מהבית היהודי נמסר: "זהו יום של בשורה - לראשונה בתולדות הבית היהודי ולכל הגוש הציוני, יש מועמד חילוני לראשות עיר בישראל. אנו סבורים כי האינטרס הלאומי גובר על אינטרסים אישיים לשם השגת ניצחון המחנה הציוני. בימים האחרונים הוצע לעליזה בלוך עשרות פעמים להיות במקום השני והמכובד, אך היא הסכימה להתמודד אך ורק מהמקום הראשון ויכולה עדיין לשנות את דעתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ