תומכי ברקת: התמודדות נציג מרצ לראשות העיר מסייעת לחרדים

סגן ראש העיר אללו, שרץ בראש הרשימה המאוחדת של מרצ והעבודה, סיפר כי החרדים הציעו לממן לו את מסע הבחירות - אך הוא סירב

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

לאחר שסגן ראש עיריית ירושלים ויו"ר סניף מרצ בעיר, יוסף (פפה) אללו, הודיע אתמול (שבת) כי ימשיך בהתמודדותו על ראשות העיר - במחנה החילוני בעיר מאשימים כי הדבר יסייע למועמד שנתמך על ידי החרדים – משה ליאון.

אללו הודיע כבר באפריל על כוונתו להתמודד על התפקיד, אולם אז פורש הצעד כחלק ממסע הבחירות שלו בפריימריס בתוך סניף מרצ בעיר. הוא הפסיד בבחירות אלו למספר 2 ברשימה, מאיר מרגלית, אך בסופו של דבר, בשל טענות על אי־סדרים בהצבעות, בוטלו תוצאות הבחירות - ובהסכם רוטציה נקבע שאללו ימשיך לעמוד בראש הסיעה בשנתיים הקרובות. מאז הגיעו מפלגות העבודה ומרצ להסכם איחוד רשימות בבחירות המקומיות בירושלים - ובשל כוחה היחסי של מרצ במועצת העיר (שלושה מנדטים), נבחר אללו לעמוד בראש הרשימה המאוחדת.

אתמול, במסיבת ההשקה של קמפיין הרשימה המאוחדת, דחה אללו את הביקורת מצד תומכי ברקת כי התמודדותו מסייעת למשה ליאון. "אני אישית חושב שליאון יעזוב חזרה לגבעתיים כי הוא לא ממריא”, אמר אללו שציין כי על פי הסקרים שבידיו, ליאון ממילא לא מהווה סכנה, והוסיף: “גם הרבנים החרדים עוד לא הכריעו בעדו. בכל מקרה אני לא אתן את העיר לחרדים, אם אני אראה שליאון והחרדים יעלו אני ארד".

אללו בהפגנה נגד התנחלות חדשה במזרח העיר, לפני כחודשצילום: מיכל פתאל

גם ראשת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה באירוע ההשקה כי מדובר ב"התמודדות אחראית". לדבריה, "לא ניתן שייווצר מצב בו קואליציה של ימין קיצוני וחרדים ישלטו בעיר - זה צריך להיות ברור".

אללו אישר ל"הארץ" כי קיבל לאחרונה הצעה לא־רשמית מהחרדים לתמוך כספית במסע הבחירות שלו, כדי לעודד אותו לרוץ ולפצל את הקול החילוני, אך מצהיר שלא נענה להצעה. "תפסו אותי ואמרו לי ‘אתה מתמודד או שלא?’ אמרתי שחסרים לי מיליון שקלים, אז הם חזרו אלי ואמרו ‘אנחנו נשיג לך את המיליון אם תתמודד’. כמובן שברחתי משם", סיפר אללו. לדבריו, את הכסף למסע הבחירות, שיהיה “קטן, קצר וזול”, תספק מרצ.

"אנחנו, הפלורליסטים, החילונים, השמאל בירושלים הרמנו ידיים וזה לא טוב, יש לנו הרבה מה להגיד, אם אנחנו לא מתמודדים, אנחנו מסכימים למדיניות של האנשים האלו. לא תמיד מתמודדים כדי לנצח, יכול להיות שזה יתן פרי לא עכשיו אלא בעוד כמה שנים", הוסיף אללו.

ממטה ברקת נמסר בתגובה להכרזתו של אללו כי "זה מרוץ חסר סיכוי, בניגוד לעמדת מפלגתו, והוא נועד לשרת את החרדים ואת המועמד שלהם. אללו צריך להוכיח שהמרוץ והמימון לא מגיעים מבחוץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ