"אל על" הפסיקה במפתיע את טיסות היום לאילת

רשות התעופה שינתה את נתיב הטיסה בשל אילוצים ביטחוניים ובחברה חוששים כי הוא יסכן את מטוסי הסילון שלה. שתי טיסות היום בוטלו עד להודעה חדשה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

חברת "אל על" הודיעה היום (שלישי) במפתיע כי היא מבטלת את טיסות היום שלה לאילת כיוון שנתיב הטיסה והליך הנחיתה שונו וכעת יש סכנה למטוסיה. בשל כך יבוטלו שתיים מארבע הטיסות היומיות של החברה, עד להודעה חדשה. נבחנת אפשרות שמטוסי הסילון של "אל על" ינחתו בהמשך בשדה התעופה בעובדה וכך יתאפשר חידוש הטיסות היומיות.

בשל אילוצים ביטחוניים הודיעה רשות התעופה האזרחית על שינוי נתיב הטיסה לאילת וכן על שינוי הליך הנחיתה בשדה התעופה בעיר. בשל החשש של "אל על" כי השינוי לא יהיה בטיחותי למטוסי הבואינג 737 שבהם מתבצעות הטיסות לאילת, ערכה החברה בדיקה מקצועית. בין היתר יצא מנהל צי מטוסי בואינג 737 של החברה לאמסטרדם כדי לערוך אימון מיוחד בסימולטור שידמה את הנחיות הנחיתה החדשות, ואחד מקברניטי "אל על" ערך טיסת ניסוי בנתיב החדש. על פי החברה, ממצאי הבדיקות "אינם מותירים מקום לספק ביחס לסיכונים הגלומים במתווה כפי שהונח על ידי רשות התעופה האזרחית".

בעקבות ההחלטה פנה מנכ"ל החברה, אליעזר שקדי, למנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום, וביקש ממנו לבטל את ההחלטה או לפתוח את שדה התעופה בעובדה כדי שמטוסי "אל על" יוכלו לנחות בו.

כאמור, עד שתתקבל תשובת רשות התעופה האזרחית, בוטלו שתי טיסות היום של "אל על" לאילת. שתי טיסות הלילה של החברה יתקיימו כסדרן. נוסעים שרכשו כרטיסי טיסה לאילת ב"אל על" יוכלו להמירם בכרטיסים ליליים או לנסוע באוטובוסים מיוחדים שתעמיד החברה ולקבל את כספם בחזרה. חברות ישראייר וארקיע יוסיפו לטוס לעיר ללא שינוי.

מנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום, דחה את טענותיה של חברת אל על, ואמר כי "הרשות נקטה בכל הצעדים המתבקשים כדי להבטיח את בטיחות הטיסה של המטוסים הטסים לאילת. אינני רואה כל צורך בהשעיית הטיסות לאילת".

רום מתח ביקורת חריפה על דברי מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, וקרא לו להעביר את הממצאים שבידיו, לדבריו, לגבי בעיות הבטיחות בטיסות לאילת, כדי שניתן יהיה לבחון אותם: "הודעת מנכ"ל אל על רצופה באי דיוקים עובדתיים ניכרים, עליהם ניתן רק להתפלא, לאור העובדה כי נציגי חברת אל על היו שותפים לתהליך קבלת ההחלטות לכל אורכו ואף הסכימו לו. חברות התעופה ארקיע וישראייר הודיעו לרשות כי הן ערוכות לבצע את תהליכי הטיסה החדשים בבטחה ואף מבצעות אותם בפועל מזה יומיים בבטיחות רבה".

מטוס בואינג 737 של אל על

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ