רבני בית"ר עילית אוסרים על שיעורי זומבה בשל "הזזת איברי הגוף"

בפסק הלכה שפרסמו נכתב כי השירים בשיעורי הריקוד האירובי הם "בניגוד גמור לדרך התורה ולקדושת ישראל". חלק מהנשים בעיר זועמות על ההחלטה

אליסון קפלן-סאמר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אליסון קפלן-סאמר

פאנל רבנים בבית”ר עילית הוציא השבוע פסק הלכה האוסר לקיים שיעורי זומבה, אימון גופני אירובי בריקוד, אף שהשיעורים נערכים בנוכחות נשים בלבד.

את פסק ההלכה נתן בית הדין הרבני של הקהילה האשכנזית בבית”ר עילית, ודיווח על אודותיו פורסם אתמול באתר “מאקו”. תחת הכותרת “אזהרה” אסר בית הדין על נשים לקיים, לארגן ולהשתתף בשיעורי זומבה, שכן הם כרוכים בהזזת איברי הגוף, פעילות הנחשבת בלתי צנועה.

“לאחרונה נפתחו בעירנו חוגי התעמלות בשיטת ‘זומבה’, שמקורה בדרום אמריקה”, נכתב בפסק ההלכה, “לאחר שהתברר בפנינו כי אופן וצורת הדבר, וכן הניגונים והשירים הנלווים ומושמעים בהם, הם בניגוד גמור לדרך התורה ולקדושת ישראל, לכן הנני להודיע כי אסור לקיים, לארגן, או להשתתף בחוגים אלה”.

שיעורי הזומבה העלו את חמתם של גורמים קיצוניים בעיר, שרוב אוכלוסייתה חרדית, והדבר הוביל לפרסום האזהרה. תושבת זועמת האשימה את המתנגדים לשיעורי הזומבה בניסיון “להפוך את העיר לאפגניסטאן”. “לא נסכים לכך”, אמרה, “הדיינים והרבנים לא יקבעו לי אם להשתתף בחוגי זומבה או לא. נמאס לי מזה שחונקים אותנו בפסקי הלכה חסרי הגיון״.

צפו בריקוד זומבה. ניגוד גמור לקדושת ישראל?

לא ידוע איזה אמצעים יינקטו נגד נשים שיתעלמו מפסק ההלכה וימשיכו להשתתף בשיעורים. בעבר נטלו כמה מתושבי בית”ר עילית את החוק לידיהם ופעלו נגד חברי הקהילה שנהגו שלא כמקובל במקום.

בפברואר התמקדה חקירה משטרתית בפעילותה של משמרת צניעות מקומית. שני גברים נעצרו בגין השמעת איומים ותקיפה של תושבים שלבושם והתנהגותם נראה לתוקפים בלתי הולם. מלבד זאת, ראש העיר נחקר בחשד שידע על פעילותם של השניים, שהיו מועסקים בעירייה כיועצי נוער, והורה לתושבים שהתלוננו שלא לדווח למשטרה על המעשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ