שרון שפורר

מסעדת טורקיז, במלון סי אנד סאן בתל אביב, הגישה בשר סוס לסועדים מבלי שיידעה אותם על כך.

בשבת שעברה הגיעו ל’ ובן זוגה למסעדת טורקיז. הם הזמינו מנת פאייה עוף ופירות ים – אחת המנות המיוחדות שהוצגו על מעמד באמצע השולחן במחיר 130 שקלים.

ל’ סיפרה כי "בן זוגי עמד לטעום מן המנה אבל פתאום קלט שיש בה חתיכות שנראות ומריחות לו מאוד מוזר. קראנו למלצר ושאלנו אותו אם יש בשר במנה למרות שזה לא נכתב בתיאור שלה. המלצר אמר לנו שאכן יש בשר במנה. שאלנו את המלצר "זה חזיר?" והמלצר אמר לנו "לא בדיוק". בשלב הזה התרגזנו ושאלנו "מה זה לא בדיוק? זה חזיר או לא חזיר?" ואז המלצר אמר לנו שזה בשר סוס. היינו בהלם. כעבור רגע הגיעה מנהלת המשמרת שעבדה במקום ואמרה לנו שהיא מתנצלת. אמרנו לה איך יכול להיות שיש בשר סוס במנה למרות שזה לא מופיע בתפריט. היא חזרה על התנצלותה ואמרה ש"אין לה מה להגיד חוץ מלהתנצל".

מסעדת טורקיז בתל אביבצילום: דניאל צ'צ'יק

טורקיז לא חייבה את בני הזוג על הארוחה ומסרה בתגובה כי “זו היתה תקלה. בשל טעות לא נרשם כי המנה מכילה נקניק משר סוס. מדובר בנקניק המיובא מהונגריה”. יש לציין כי מנה המכילה בשר סוס נכללת דרך קבע בתפריט המיוחדים של המסעדה.

בינואר 2013 התחוללה סערה בבריטניה, בה התגלה כי המבורגרים שנמכרו ברשת מזון גדולה יוצרו מבשר סוס. בחודש שלאחר החשיפה, התרחבה הפרשה כשהתברר כי לזניות של תאגיד מזון גדול המשווק את מוצריו במדינות רבות ביבשת, היו עשויות גם הן מבשר סוס. חודש לאחר מכן פורסם כי גם ב-13 סניפים של איקאה נמצאו שרידי בשר סוס. אכילת בשר סוסים אמנם אינה נחשבת כמסכנת את הבריאות, אך במדינות שבהן לא נהוג לצרוך בשר זה, עוררה החשיפה שאט נפש.

משטרת בריטניה ביצעה מעצרים בפרשה שבהמשכה התגלה כי בחלק ממוצרי בשר הסוס שהגיעו למדפים נמצא משכך כאבים המיועד לסוסים בלבד.

עוד ב"הארץ": מהכור בדימונה ועד ת"א - 40 שנה של פיתוח בעין הלוויין

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ