רכבת שהובילה חומרים מסוכנים סטתה מהמסילה סמוך לקרית גת

חלק מהקרונות התהפכו ומיכל אחד התבקע, אך לא היו נפגעים ונכון לשעה זו אין דליפה של חומרים מסוכנים. הופסקה תנועת הרכבות בין קרית גת לבאר שבע

שירלי סיידלר
שירלי סיידלר

רכבת משא ובה קרונות שהובילו ברום ואשלגן סטתה מהמסילה הלילה (שני) סמוך לקרית גת. הקרונות התהפכו על הצד ומיכל אחד התבקע. נהג הקטר והעוזר הצליחו להימלט מהקטר ואין נפגעים באירוע. צוותי הכיבוי קיימו הערכת מצב ומסרו כי נכון לשעה זו אין דליפה של חומרים מסוכנים. תנועת הרכבות בין באר שבע לקרית גת הופסקה בעקבות האירוע. רכבת ישראל מפעילה הסעות מבאר שבע צפונה, אך ישנם עיכובים ועומסים.

חלקו האמצעי של רכבת מסע עם יותר מעשרים קרנות סטה ממסילת הרכבת. כתוצאה מכך נוצרה תגובת שרשרת ושישה קרנות התהפכו על הקרקע, קרון אחד נותר תלוי באוויר. על הקרונות שהתהפכו היו מכליות עם אשלגן מוצק, שרק כאשר הוא בא במגע עם מים הוא עלול להיות מסוכן. בשל הסביבה החקלאית בה נסעה הרכבת, צוותי משטרה סגרו את המקום לתנועה ונערכות סריקות אחר גורמי מים שעלולים לבוא במגע עם החומר. 

דובר כבאות במרחב לכיש אמר ל"הארץ" כי "המכליות שהכילו ברום היו בקדמת הרכבת ולא נפגעו, מה שמנע אסון גדול. נכון לשעה זו אין דליפה של חומרים מסוכנים. עם זאת, חלק מהקרונות נמצאים באדמה ואין אפשרות לבדוק אם המכליות שבתוכן נפגעו. נישאר במעקב לאורך הלילה".

מנופים הגיעו בלילה לאזור האירוע במטרה להחזיר את הקרונות למסלול. צוותים גדולים של מכבי אש ומשטרה הוזעקו למקום, שם הוקם חדר פיקוד משותף למשטרה, צוותי הכיבוי וצוותים מהמשרד להגנת הסביבה בפיקוד סגן ניצב עומר שומר. 

הקרון שנשאר תלוי באויר, הבוקרצילום: אילן אסייג


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ