במשטרה בודקים האם שני הצעירים שנדרסו על ידי הרכבת ערכו מבחן אומץ

אבי מור ואביב שרעבי נפגעו על ידי רכבת בעמק חפר לאחר שחזרו מבילוי במועדון לילה באזור. בשלב זה עדין לא ברור מה באמת קרה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שני צעירים, האחד בן 19 והשני בן 20, נהרגו הלילה (חמישי) מפגיעת רכבת סמוך לאזור התעשיה בעמק חפר. מבדיקה ראשונית עולה כי ארבעה צעירים שחזרו מבילוי באחד המועדונים באזור צעדו על פסי מסילת הרכבת ולא הבחינו ברכבת נוסעים שעברה במקום. שניים מהם, אבי מור (20) ואביב שרעבי (19) מאור יהודה, נפגעו מהרכבת ומותם נקבע במקום. מאחר שמדובר באזור מבודד, הרכבת נסעה במהירות גבוהה, והפגיעה היתה קשה במיוחד.

מבדיקה ראשונית עולה כי לאחר שבילו בפארק התעשיה עמק חפר, הארבעה הגיעו לפסי הרכבת סמוך לנחל אלכסנדר - מקום חשוך, ללא שביל גישה מסודר, וככל הנראה צעדו על פסי הרכבת. הם לא הבחינו ברכבת נוסעים שהגיעה מדרום ופגעה בשניים מהצעירים. אחד מהצעירים שלא נפגעו נשאר יחד עם ההרוגים, והצעיר הנוסף חזר לאזור התעשיה כדי לכוון את כוחות ההצלה למקום התאונה. השניים נחקרים בתחנת חדרה, ונבדקת האפשרות שהארבעה היו תחת השפעת אלכוהול.

שני חבריהם של ההרוגים סיפרו בחקירתם שבמהלך ההליכה נפתח בינם לבין מור ושרעבי מרווח של כמה עשרות מטרים. לטענתם המקום חשוך ולכן לא הבחינו בשום שלב שהם מתקרבים לפסי רכבת. גם השעה המאוחרת לא גרמה להם להבין שייתכן ויש רכבות פעילות באותה שעה. לטענתם, מור ושרעבי לא הודיעו על המצאות המסילה או הרכבת. לאחר שהרכבת עברה, הבחינו השניים בחבריהם מוטלים על האדמה כשהם ללא רוח חיים.

במשטרה בוחנים כמה אפשרויות. הראשונה היא שבשל החושך שהיה במקום שני הצעירים לא העריכו נכון את המרחק של הרכבת והחליטו לחצות את הפסים מתוך הנחה שיספיקו לעשות זאת. החוקרים ודקים גם האפשרות שהצעירים ערכו מבחן אומץ. הסיבה לכך היא שבמהלך החקירה, שני החברים מסרו כמה גרסאות למה שקרה, והחוקרים החלו לחשוד שייתכן והם מסתירים משהו. יחד עם זאת חשוב לציין כי בשלב זה עדין לא ברור מה באמת קרה.

לפי המשטרה, נהג הרכבת דיווח שהוא פגע במשהו, ככל הנראה בחיה, והמשיך בנסיעה. לאחר שאחד החברים התקשר למשטרה, הצליבו השוטרים את המידע ואיתרו את מקום התאונה. פראמדיק שהגיע למקום סיפר: "קיבלנו קריאה על פגיעה של אנשים מהרכבת. כשהגענו למקום מצאנו את הצעירים מוטלים עם פגיעות קשות וללא רוח חיים בסמוך לפסי הרכבת, במרחק של עשרה מטרים אחד מהשני".

סגן ניצב משה כהן אמר כי שני הצעירים הנוספים נחקרים כעת, בניסיון להבין את נסיבות האירוע. הצעירים הגיעו מהמרכז ובמשטרה מנסים לברר מה הביא אותם למקום חשוך, מבודד ומרוחק מאזור הבילוי. עוד מנסים לבדוק עם בעל המועדון האם הספיקו לבלות במועדון או שכלל לא נכנסו.

בשבוע שעבר רכבת משא ובה קרונות שהובילו ברום ואשלגן סטתה מהמסילה סמוך לקרית גת. הקרונות התהפכו על הצד ומיכל אחד התבקע. נהג הקטר והעוזר הצליחו להימלט מהקטר ולא היו נפגעים באירוע.

בחודש יוני נפל למותו חייל שנתלה על קרון רכבת נוסעת צפונית לאשקלון. חנן ממן, לוחם בחיל הים, נמצא ללא רוח חיים על מסילת הרכבת סמוך לתחנת אשקלון. לאחר בדיקה התברר כי הוא נפל על המסילה ונהרג כשניסה להיתלות על קרון הרכבת תוך כדי נסיעה.

מחקירת מצ"ח עלה כי ממן ירד בתחנת אשדוד וככל הנראה שכח את תיקו על הרכבת, הוא ניסה לעלות בחזרה אך היא כבר החלה בנסיעה. ממן נתלה על אחד הקרונות, תוך כדי נסיעה, ככל הנראה בכדי להגיע לתחנת הרכבת באשקלון ולקחת את התיק. לאחר נסיעה קצרה הוא מעד, או ניסה לקפוץ מהקרון, ומצא את מותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ