תלונה במשטרה נגד ראש העיר בית שמש בעקבות התבטאויות נגד הומואים

בראיון לתוכניתו של שי שטרן בערוץ 10 אמר משה אבוטבול, כי בבית שמש אין "גייז" וכי על "משרד הבריאות או המשטרה" לטפל בבעיית ההומואים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ניר חסון
ניר חסון

אגודת הלהט"ב הגישה היום (ראשון) תלונה למשטרה נגד ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, בעקבות התבטאויות הומופוביות שלו ששודרו בטלוויזיה ביום שישי בערב, בטענה שדבריו מהווים הסתה. בראיון לשי שטרן בערוץ 10 נשאל אבוטבול - שרק לפני כשלושה שבועות נבחר לכהונה נוספת בתפקיד - האם יש "גייז" בבית שמש? וענה כי "אצלנו אין דברים כאלו, ברוך השם העיר הזאת קדושה וטהורה". כששטרן המשיך ללחוץ, השיב ראש העיר מטעם ש"ס, ש"משרד הבריאות או המשטרה" צריכים לטפל בבעיית ההומואים, "אני לא מבין בדברים האלו". אבוטבול נבחר מחדש לפני כשלושה שבועות מטעם ש"ס.

את התלונה הגיש עו"ד בן אילן, ראש עוצמה, הזרוע הפוליטית של אגודת הלהט"ב. אילן שלח גם מכתב לשר הפנים גדעון סער. "אמירות אלו מפי ראש עיר מכהן במדינת ישראל המשוות את הקהילה הלהטבי"ת לפורעי חוק, שעל המשטרה לטפל בהם או כמהווים סכנה בריאותית לציבור - מהוות עבירת הסתה על סעיפים בחוק העונשין", כתב אילן.

"מדובר בהסתה, שיסוי וביזוי נגד להט"בים", אמר שי דויטש, יו"ר אגודת הלהט"ב, "מה היה אומר ראש עיריית בית שמש, לו היה שומע ראש עירייה אחר המצהיר בטלוויזיה שיש לטפל בחרדים באמצעות כוחות המשטרה ומשרד הבריאוּת? האם היה חושב שראוי שאדם מסוג זה ימשיך לכהן כראש עיר?".

ראש העיר בית שמש, משה אבוטבולצילום: אוליבייה פיטוסי

בתגובה לדברים תקף המועמד שהפסיד בבחירות בעיר, אלי כהן, את אבוטבול. "ראש העיר צריך להבין שתחת אחריותו נמצאים גם אנשים שהוא לא מסכים עמם, אנשים שונים ממנו", כתב כהן בדף הפייסבוק שלו. "האמירה 'שמשרד הבריאות יטפל בהם' אינה יאה לאיש ציבור ובטח לא כלפי תושבי בית שמש הוותיקים. אבוטבול לא מפנים שישנם תושבים בעיר השונים ממנו, ועליו לתת להם יחס הוגן".

במקביל לפרשה זו, נמשך בימים אלה הוויכוח סביב תוצאות הבחירות בעיר. בשעה שהיחידה הארצית לחקירת פשעים, להב 433, ממשיכה לחקור את טוהר הבחירות - לנוכח כמה מקרים של זיופים ואי סדרים שהתגלו בקלפיות - מחר צפוי כהן, שנתמך על ידי רוב המפלגות הלא חרדיות בעיר, לעתור לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה לקיים בחירות חוזרות. גם ועדת הפנים של הכנסת תעסוק בנושא זה וקבעה דיון לשעה 11:00 מחר.

בינתיים ממשיכים תומכיו של כהן לאסוף מקרים של אי סדרים ובעיות שהתגלו ביום הבחירות ובסביבתו של המועמד המפסיד משוכנעים שאוסף הראיות בדבר אנשים שהצביעו במקום אנשים אחרים; פסילת פתקים בשיעורים גבוהים ולא מוסברים; ובעיות נוספות שהתגלו ניתן יהיה לבטל את תוצאות הבחירות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ