הבחירות בנצרת: מסתמן מהפך בתום ספירת המעטפות הפסולות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מסתמן מהפך במרוץ לראשות העיר נצרת: בתום ספירת 47 המעטפות שנפסלו בבחירות האחרונות מוביל ראש העיר לשעבר ראמז ג'ראיסי על מתחרהו עלי סלאם.

לפי התוצאות הלא רשמיות שהתקבלו במטות המועמדים, ג'ראיסי קיבל 37 קולות, סלאם קיבל שישה, חנין זועבי קיבלה שני קולות, קול אחד ניתן למועמד התנועה האיסלאמית יוסף עיאד וקול אחד נפסל. לפי תוצאות אלה ג'ראיסי סוגר את הפער של 22 הקולות שהיו לטובת סלאם וגובר עליו בהפרש של תשעה קולות בלבד.

פתיחת 47 המעטפות מתוכם 42 של בעלי מוגבלויות נעשתה בהוראת בית המשפט המחוזי בנצרת, שקיבל את הערעור שהגיש ג'ראיסי נגד החלטת ועדת הבחירות המקומית לפסול את המעטפות בטענה שלא היתה עליהן חתימה של מזכיר הקלפי. בבית המשפט המחוזי בנצרת עדיין תלוי ועומד ערעור בחירות שהגיש סלאם, התובע לזכותו 22 קולות.

בעקבות השינוי בתוצאה יידרש בית המשפט לדון בערעורו של סלאם. השופטת תכריע אם להורות למשרד הפנים להכריז על ג'ראיסי כזוכה בבחירות או להקפיא את התוצאה עד לדיון בעניין.

שלט רשימתו של ראמז ג'ראיסי לבחירותצילום: גיל אליהו

בנצרת שורר מאז הבחירות שקט מתוח מאוד, בשל החששות מעימותים בין תומכי המועמדים. במשטרת המחוז הצפוני ציינו כי הם ערוכים לכל תרחיש. במקביל החלו ניסיונות לפיוס בין שני המחנות, במטרה להרגיע את הרוחות ולמצוא נוסחה שתאפשר לשני הצדדים לשתף פעולה.

ג'ראיסי, ראש העיר מטעם חד"ש, כיהן ברציפות מאז 1994. סלאם, ממלא מקומו ב–15 השנים האחרונות, פרש מחד"ש והקים רשימה עצמאית. בניגוד לתחזיות הצליח סלאם, שנכנס למרוץ רק ארבעה חודשים לפני הבחירות, לאחד סביבו רבים מתושבי העיר. בתום הספירה ובסיום הליך משפטי שניהל ג'ראיסי ועיכב את פרסום התוצאות בשבועיים, הוכרז סלאם כמנצח בבחירות שהוגדרו כהיסטוריות מאחר וסלאם הצליח להדיח את חד"ש מראשות העיר לאחר 36 שנים.

בחד"ש לא קיבלו את הגזירה וטענו כי אי־סדרים השפיעו על תוצאות הבחירות. התנועה הגישה באמצעות עו"ד עמאד דקואר ערעור על תוצאות הבחירות, שהסתמך על שני מרכיבים עיקריים - אי־ספירת 47 מעטפות, 42 מהן של בעלי מוגבלויות, בשל העדר חתימה של מזכיר הקלפי או חבר ועדת הקלפי על גבן ופסילת 39 פתקי הצבעה לטובת ג'ראייסי בטענה שהיו מקופלים.

בערעור טען עו"ד דקואר שהפגמים שבגינם נפסלו המעטפות הם פגמים טכניים שאינם מצדיקים את פסילתן ובנוסף תבע לראות את הפתקים שנפסלו כדי לבדוק אם אכן נפל בהם פגם שהצדיק את אי־ ספירתם. מנגד טען סלאם כי לא נפל שום פגם בהחלטות של ועדת הבחירות וועדת הקלפי וכי אין מקום להתערב בהחלטותיהן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ