קריקטורה ובה אדם יורה בראש העיר נצרת לשעבר הופצה ברשתות החברתיות

"עדיף על הסחבת מבית המשפט", נכתב בקריקטורה, שהופצה ככל הנראה לקראת דיון בבית המשפט בתוצאות המקומיות. בן 18 נעצר בחשד להפצתה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

המתח בעיר נצרת גואה עם התקרבות ההכרעה במאבק המשפטי על תוצאות הבחירות לראשות העיר. היום בצהריים (שישי) הופצה ברשתות החברתיות קריקטורה בה נראה אדם היורה בראש עיריית נצרת לשעבר, ראמז ג'ראייסי. בכיתוב שמופיע בקריקטורה נכתב "עדיף על הסחבת מבית המשפט".

מבדיקה עולה כי זוהי קריקטורה שצוירה בעת תפיסתו וחיסולו של מנהיג לוב לשעבר, מועמר קדאפי, במטרה להביע תמיכה במורדים שחיסלו את הרודן. בקריקטורה שהופצה היום הוחלף ראשו של קדאפי בראש של ג'ראייסי כשלידו ספר הכתוב עליו "חד"ש", המפלגה בה הוא חבר.

הקריקטורה הפכה מהר מאוד לשיחת היום בעיר שממילא מתוחה מאוד. ג'ראייסי וחד"ש הגישו תלונה במשטרה שפתחה בחקירה, והערב הודיעה תחנת נצרת על מעצרו חשוד בן 18 שהודה בהכנת הקריקטורה והפצתה. מחר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. במשטרה הודיעו גם על מעצרו של חשוד נוסף בחשד לירי לעבר ביתו של מזכיר חד"ש בעיר לפני מספר ימים. באחרונה קיבל ג'ראייסי הודעה מהמשטרה שהוא מאוים בדרגה גבוהה מאוד ומאז הוא זוכה לאבטחה מחשש לביטחונו.

הקריקטורה שהופצה. "עדיף על הסחבת מבית המשפט", נכתב בה. צילום מסך

בחד"ש פרסמו הודעת גינוי והגדירו את הפצת הקריקטורה כהסתה לרצח והתרת דם, במפלגה תבעו מהמשטרה לפעול באופן מידי כדי להביא את האחראים לדין וקראו לכל הרשימות והמפלגות בעיר, לרבות רשימתו של ראש העיר המכהן עלי סלאם להוקיע את המעשה.

ביום שני הקרוב ידון בית המשפט המחוזי בנצרת בערעור על תוצאות הבחירות שהגיש סלאם, בדרישה לפסול קולות בעד ג'ראייסי ולהוסיף לו 22 קולות. ההכרעה בערעור תהיה השלב הסופי במישור המשפטי שנמשך מאז הבחירות. ביום רביעי נפתחו, בהוראת בית המשפט, 47 מעטפות שנפסלו ביום הבחירות, 42 מתוכן מהקלפי לבעלי מוגבלויות. לאחר פתיחת המעטפות הצליח ג'ראייסי לסגור את פער 22 הקולות שהיו לטובת סלאם, ורשם לזכותו יתרון של תשעה קולות בלבד. התוצאות נמסרו לבית המשפט המחוזי שכאמור יכריע בתוצאה לאחר הדיון בערעור האחרון שעדיין תלוי ועומד בפניו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ