אלפים בנצרת הפגינו נגד החלטת בית המשפט שלא לערוך בחירות חדשות בעיר

5,000 איש יצאו אמש לרחוב הראשי בעיר וקראו לקבל את ערעורו של ראש העיר, עלי סלאם, הטוען לאי-סדרים חמורים שהשפיעו על תוצאות הבחירות

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

כ-5,000 בני אדם הפגינו אתמול (שישי) בערב בנצרת נגד החלטת בית המשפט המחוזי בעיר לדחות את ערעור ראש העיר, עלי סלאם, שדרש להכיר בקולות שנפסלו כהצבעה עבורו או לפסול את תוצאות הבחירות בגין אי-סדרים חמורים שהשפיעו עליהן.

ערעורו של סלאם הוגש במקביל לערעורו של ראש העיר הקודם, ראמז ג'ראייסי, אשר בית המשפט נענה לו לפני שבועיים באופן חלקי כשהורה לפתוח 47 מעטפות שנפסלו עם ספירת הקולות. ג'ראייסי סגר פער של 22 קולות שהיו בינו לבין סלאם ואף עלה ליתרון של תשעה קולות. בית המשפט ומשרד הפנים טרם הכריזו באופן רשמי על ניצחונו של ג'ראייסי, וסלאם עדיין מכהן כראש העיר.

בתחילת השבוע הגיש היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, המלצה לבית המשפט המחוזי בנצרת כתגובה לערעור של סלאם, ובה קרא לערוך בחירות חדשות לראשות העיר. בית המשפט לא נענה לעמדה הזו, וקבע שעמדת היועמ"ש והתביעה של סלאם לבחירות חדשות הוגשו באיחור רב.

ראש העיר נצרת, עלי סלאם, בבית המשפט באוקטובר האחרוןצילום: גיל אליהו

החלטת בית המשפט מיום רביעי האחרון, שדחתה את ערעורו של ראש העיר לעריכת בחירות חדשות, התקבלה בזעם רב במחנהו של סלאם. הוא הגיש ערעור לבית המשפט העליון, תבע לבטל את תוצאות הבחירות ולאמץ את עמדת היועמ"ש . בית המשפט ביקש את תגובת וינשטיין וג'ראייסי עד ליום שני הבא. ההליכים המשפטיים סביב תוצאות הבחירות בעיר החלו מיד לאחר הבחירות וטרם הסתיימו, למרות שעברו מאז כבר שלושה חודשים.

ההפגנה, שנערכה אמש ברחוב הראשי בנצרת, התקיימה לאחר שמוקדם יותר אתמול הכריזו סיעות הקואליציה על שביתה כללית בעיר, ורוב בתי העסק והמסחר וכמה ממוסדות החינוך היו סגורים. סלאם אמר לתומכיו כי רוב תושבי נצרת תומכים בשינוי ולכן הצביעו לו, וכי אם יהיו בחירות חדשות הוא ינצח ברוב מוחץ. לדבריו, חד"ש וראמז ג'ראייסי לא מעכלים את העובדה שהם הפסידו אחרי 36 שנים ואיבדו את המעוז האחרון שלהם.

בחד"ש טענו מנגד כי השביתה שדיבר עליה מחנה סלאם וההפגנה נכשלו כישלון חרוץ וכי כפיית השביתה על בתי הספר ובתי המסחר בשל סוגיה פוליטית פנימית היא פסולה. כמו כן, טענו כי רבים מהמשתתפים בהפגנה אינם תושבי העיר. בחד"ש ציינו עוד כי הם הבהירו מלכתחילה שיקבלו את הכרעות בית המשפט בניגוד להצהרותיו של סלאם, וכי ימתינו להכרעת בית המשפט העליון בעניין זה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ