לחיאני הצליח לפרק את הגוש החוסם במועצה, והצהיר: אמשיך להיות ראש עיר

שלושה חודשים אחרי הבחירות, הצליח ראש העיר בת ים להקים קואליציה. "נעשה פה תרגיל מסריח. לחיאני קנה את הליכוד", אמר יריבו במועצה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

יותר משלושה חודשים אחרי הבחירות, ראש העיר בת ים, שלמה לחיאני, שבר את הגוש החוסם והצליח להקים קואליציה. לחיאני סירב להשעות את עצמו, אך הצליח לצרף אליו את סיעת הליכוד בתמורה למינוי יו"ר רשימת הליכוד בעיר, ששון אליהו, לממלא מקומו.

בתחילת החודש הגיש היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לוועדה לבחינת השעיית ראשי הרשויות שבמשרד הפנים, בקשה להשעות את לחיאני בשל כתב האישום שהוגש נגדו באוקטובר בגין עבירות של קבלת שוחד, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ושבועת שקר. בשל כתב האישום, התגבשה קואליציה נגדית ללחיאני, בהשתתפות 13 מתוך 25 חברי המועצה, בהם נציגי העבודה, הליכוד, ישראל ביתנו, מרצ וש"ס. ראשי מפלגות אלו הודיעו שלא יצטרפו לקואליציה.

אולם אתמול (ראשון), אישרה מועצת העיר את ההסכם הקואליציוני, שנחתם בין סיעת "בת ים בראש מורם" בראשות לחיאני, לבין סיעת הליכוד, ש"ס, וסיעת "בדרכי נועם". אישים פוליטיים בעיר טענו כי הליכוד "פוצצה" את "הגוש החוסם", לאחר שלחיאני הציע את סמכויותיו לנציג הליכוד אליהו מרגע השעייתו. לחיאני אמר לתקשורת לאחר ישיבת המועצה כי "יש קואליציה, חתמנו על הסכם. כל עוד זה תלוי בי - אני ממשיך להיות ראש עיר".

שלמה לחיאני וששון אליהו בישיבת המועצה, אתמולצילום: מוטי מילרוד

אלי יריב, חבר המועצה שהתמודד מול לחיאני בראש רשימה המזוהה עם העבודה, טען כי נעשה פה "תרגיל מסריח". "לחיאני הצליח בתרגיל פשוט לקנות את הליכוד כשהציע לה את ראשות העיר", אמר יריב. אליהו מסביר את השינוי בעמדת מפלגתו בכך ש"חשבתי לנכון שלא יהיה נבון מצדי (להמשיך במצב), בקונסטלציה המסובכת שבה העיר נתונה". אליהו הוסיף כי אם הוועדה תחליט להשעות את לחיאני, הוא ככל הנראה ימונה באופן ישיר לראש העיר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ