בעכו גוברות ההערכות: הפיצוץ בעיר העתיקה נגרם בזדון בשל סכסוך בין שכנים

תושבים בשכונה סיפרו ל"הארץ" שהרקע למקרה הוא סכסוך על אנטנה סלולרית שהוצבה על גג הבניין. אחד הפצועים סיפר: שמעתי 3 פיצוצים מכיוון הגג

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בקרב תושבים בעיר העתיקה בעכו המתגוררים סמוך לבניין בו אירע הפיצוץ לפנות בוקר (שני), מתגברת ההערכה כי המקרה התרחש בגלל חבלה ולא בשל דליפת גז או תקלה. תושבים ששוחחו עם "הארץ" טענו כי הרקע לאירוע הוא הצבת אנטנות סלולריות על גג הבניין בקומה השלישית.

בפיצוץ נהרגו חמישה בני אדם: בני הזוג מוחמד וחנאן בדר, וכן בני משפחת סרחאן: האב ראיק, אשתו נג'אח ובנם נאסר בן השמונה. 12 בני אדם נפצעו באירוע והועברו לקבלת טיפול בבתי החולים בבתי החולים רמב"ם בחיפה ובנהריה. בשעות הערב נותרו ארבעה באשפוז, בהם אחד במצב בינוני ברמב"ם והיתר בנהריה שם מצבו של אחד מוגדר קשה, השני בינוני והשלישי קל עד בינוני. הלוויות ההרוגים יתקיימו הלילה בעכו.

עלי אבו דבוס, שמתגורר בבניין סמוך לזה שקרס, סיפר כי לא הרגיש שום ריח של גז לפני האירוע. "ראיתי אנשי הצלה שמוצאים בלונים שלא התפוצצו", אמר, "ויש כנראה עוד בלונים מתחת להריסות". תושבים במקום סיפרו שבלוני הגז במקום פוזרו בכל הבניין ולא היו מרוכזים במקום אחד. לדברי אחד מהם, "היו בלונים בקומת הקרקע והיו בלונים בקומות העליונות. אנחנו לא יודעים מה נשאר מזה ומה התפוצץ".

8 מתוך 8 |
זירת האירוע בעכו, הבוקר
1 מתוך 8 |
הריסות הבניין, עכו הלילה
2 מתוך 8 |
כבאי בזירת הפיצוץ בעיר העתיקה בעכו

האנטנה הוצבה על גג הבניין באישורו של בעל הדירה בקומה האחרונה, חאלד בדר, שאחיו מוחמד שהתגורר בדירה סמוכה, נהרג בפיצוץ. תושבים העיר סיפרו כי בעבר התגלעו ויכוחים וסכסוכים בגלל האנטנה, וזאת על רקע גילוי מחלות ממאירות אצל תושבים בשכונה. גם אחרי הפיצוץ, סמוך להריסות המבנה, ניתן היה לזהות ויכוחים בין קרובי משפחת בדר והשכנים. חאלד בדר סיפר כי הוא ואחיו קיבלו באחרונה איומים מגורמים שונים בעכו שדרשו להסיר את האנטנה הסלולרית. לדבריו, הפיצוץ עצמו קרה אחרי שהונחו חומרי חבלה ליד בלוני הגז שהוצבו על הגג. בראיון לרדיו א-שמס בנצרת אמר בעל הדירה כי לאחרונה היו ניסיונות הידברות ואף פגישות בנושא באחד ממסגדי העיר.

אחד הפצועים שאושפזו בבית החולים בנהריה אמר ששמע שלושה פיצוצים ברצף מכיוון הגג כשהבניין התמוטט. הצעיר, מוחמד סעדי בן 24 שהיה בבניין סמוך מאוד וצפה בטלוויזיה. "שמעתי פיצוץ ראשון ואחר מכן עוד שני פיצוצים והכל מסביבי התמוטט", סיפר. "חשבתי שטיל פגע בבניין , שמעתי הדים גדולים מאוד וזה היה דווקא מכיוון הגג".

גם במשטרה מוסיפים לבחון את האפשרות שהרקע למעשה הוא פלילי. במשטרה הסבירו כי מדובר בחקירה מסועפת וקשה, בעיקר בשל ההרס הרב ולכן הוחלט להעביר את החקירה ליחידה מחוזית. במשטרה ציינו כי בשלב זה של החקירה לא ניתן לקבוע בוודאות מה היו הסיבות לפיצוץ אולם ציינו כי האפשרות של חבלה נבדקת לצד כיוונים אחרים כמו תקלה או דליפת גז.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ