פשע שנאה בירושלים: נוקבו צמיגי 30 מכוניות בבית צפאפא ורוססו כתובות נאצה

בידי התושבים צילומים ממצלמות אבטחה, שבהם נראים רעולי־פנים מהלכים בכפר בסביבות השעה שלוש לפנות בוקר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
ניר חסון
ניר חסון

פשע שנאה בוצע בירושלים כשצמיגיהם של כ-30 מכוניות השייכות לתושבי שכונת שראפאת בבית צפאפא בעיר נוקבו היום (רביעי) לפנות בוקר. כן רוססו כתובות "ערבים = גנבים" ו"אין דו קיום". זו הפעולה השנייה מסוג זה שנעשית בבית צפאפא בחודשים האחרונים. בשבוע שעבר נעשתה פעולה דומה, באבו תור במזרח ירושלים.

בידי התושבים יש צילומים של מצלמות אבטחה, שבהם נראים רעולי פנים מהלכים בכפר בסביבות השעה שלוש לפנות בוקר. משטרת ירושלים פתחה בחקירה.

ד"ר גדי גבריהו, יו"ר פורום "תג מאיר", אמר בתגובה לאירוע "כי פושעי 'תג מחיר' ממשיכים לגרום נזק המוני לרכוש של ערבים בירושלים וסביבתה – באין מפריע. ביטחונם ורכושם של ערביי אבו גוש, שייח ג'ראח, בית חנינה, אבו תור, בית צפאפא ושרפאת, מופקר שוב ושוב על ידי ממשלת ישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו איבד למעשה את השליטה על השכונות הערביות בירושלים".

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ אמר בתגובה למעשה בבית צפאפא: "עוד נשלם מחיר כבד על תופעת תג מחיר המתפשטת. מדובר בחבורת פורע חוק חסרי אחריות שיעשו הכל ללבות את העימותים, מתוך כוונה לגרום לקיצונים בצד השני להגיב ובכך לעורר הסלמה שיכולה להפוך לבערה בלתי נשלטת. יש לעצור אותם ולהתייחס אליהם כאל קבוצות טרוריסטיות ולהשתמש בכל האמצעים כדי למצות עמם את הדין".

בסוף אוגוסט האחרון נוקבו צמיגיהם של שישה כלי רכב השייכים לתושבי בית צפאפא. על המכוניות ובסמוך להן רוססו כתובות ובהן "תג מחיר", "מוות לערבים", "נקמה בגויים, די לשחרור מחבלים" ו"ה' הוא המלך".

בתחילת השבוע שעבר הושחתו 16 כלי רכב פרטיים ואוטובוס באזור אבו תור וסילוואן במזרח ירושלים. רוססו כתובות נאצה "עבודה ערבית" ו"די להתבוללות" בסמוך.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ