במשטרה מתחזקת ההערכה שפיצוץ בלוני הגז בעכו נבע מחבלה מכוונת

בימים האחרונים נגבו עדויות מכמה מהפצועים, שחיזקו את הכיוון שהפיצוץ בוצע על רקע פלילי. במקביל נבדק הכיוון לפיו המבצע לא פעל לבדו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

במחוז חוף של המשטרה אמרו היום (רביעי) כי לאור חומר החקירה שהצטבר עד כה מסתמן שיש חשד לאירוע פלילי ולחבלה מכוונת, שבעטיים נגרם הפיצוץ שגרם שלשום לקריסת הבניין בעיר העתיקה בעכו, בו נהרגו חמישה בני אדם.

היום הגיע לבית החולים הגליל המערבי בנהריה מפקד היחידה המרכזית במחוז חוף, ניצב משנה אלי אסייג, כדי לעמוד על התנהלות חקירת האירוע. בבית החולים מאושפזים עדיין שני פצועים מהאירוע, שאינם מתגוררים בבניין שקרס ונבדקת סיבתם הימצאותם במקום. אחד מהם מאושפז במחלקה הכירורגית, מצוי במצב קשה ועדיין מחוסר הכרה ומונשם. השני מאושפז במחלקה האורתופדית וסובל מפגיעה בגבו. מצבו מוגדר בינוני והוא מסוגל לתקשר.

המשטרה לא סיפקה עדיין מידע רב על השלבים שקדמו לפיצוץ ועל החומרים שבהם השתמשו החשודים, אף שבתחילת החקירה נשללה האפשרות לשימוש בחומר נפץ כלשהו. במשטרה מציינים כי בידי החוקרים יש כבר כמה ממצאים, אולם ציינו כי החקירה עדיין בראשיתה וכי יידרשו עוד כמה ימים עד לבירור המצב.

עוד מוסיפים כי החקירה עשויה להסתעף משום שאחת ההנחות גורסת שהגורם העומד מאחורי הפיצוץ לא פעל לבדו אלא עשה זאת בשליחות גורם אחר. חאלד בדר, אחיו של מוחמד שנספה באירוע עם רעייתו חנאן, אמר כי קיבל באחרונה איומים וכי היו ניסיונות הידברות לפתרון המחלוקת על הצבת אנטנה סלולרית על גג הבניין. 

הבניין בעכו לאחר הפיצוץ, שלשוםצילום: רמי שלוש

במקביל לכך, חקירת שירותי הכבאות במחוז צפון העלתה כי פיצוץ הקשור בבלון גז ולא קריסה מקרית היא שגרמה לקריסת הבניין. חוקרי השריפות ממשיכים בחקירה בניסיון לאתר ממצאים כדי לקבוע אם הפיצוץ היה יזום או אקראי. 

הודעת המשטרה והתחזקות החשד לאירוע פלילי לא הפתיעה את תושבי עכו. בעיר אמרו כי הסברה שמדובר במעשה מכוון הועלתה מהרגע הראשון, ולכן יש להעריך שבחקירת המשטרה יימצא קצה חוט שיוביל לפענוח הפרשה. 

היום המשיכו מבקרים רבים להגיע למסגד אל ג'זאר בעכו ולנחם את משפחות ההרוגים. אנשי דת ונכבדי ציבור בעכו נפגשו במטרה לפעול להרגעת הרוחות עקב הדיווחים על התחזקות ההערכה שמדובר במעשה פלילי. אנשי הדת, לרבות אימאם המסגד השייח' סמיר עאסי והשיח' עבאס זכור, קראו לתושבי העיר לשמור על איפוק, לאפשר למשטרה למצות את החקירה ולהימנע מכל פעילות נקם או לקיחת החוק לידיים.  

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ