ריח גז חריף הורגש באשדוד ובקרית מלאכי; ההערכה: נדף מאונייה בלב ים

תושבי אשדוד התלוננו על צריבות בעיניים ומוסדות החינוך בעיר הונחו לאוורר את הכתות. כעבור זמן מה הריח התפוגג והעיר חזרה לשגרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ריח חריף של גז התפשט הבוקר (חמישי) בכמה מוקדים באשדוד ובקרית מלאכי. בירור העלה כי הגז נדף מאונייה שפרקה חומר כלשהו בלב ים. מכבאות לכיש מסרו כי החומר אינו גז וכי ריכוזו אינו מהווה סכנה לבריאות הציבור.

צוותי משטרה, כיבוי והמשרד להגנת הסביבה סרקו את אשדוד בעקבות דיווחי תושבים על ריחות חזקים וצריבות בעיניים, ומוסדות החינוך בעיר קיבלו הנחייה לאוורר את הכיתות. בשכונות הדרומיות של העיר הונחו לסגור את חלונות הבתים במטרה למנוע מהגז להיכנס פנימה. עם זאת, מעיריית אשדוד נמסר כי שגרת החיים בעיר נמשכת וכי ניכר שהריח התפוגג. בעקבות האירוע הוקם חפ”ק מיוחד יחד לצוותי כבאות, המשטרה, המשרד להגנת הסביבה וצוותי חומרים מסוכנים. 

ילדים יוצאים מבית הספר באשדוד, היוםצילום: אילן אסייג

בעכו העתיקה קרס השבוע בניין כתוצאה מפיצוץ בלוני גז, באירוע שגרם למות חמישה בני אדם. במחוז חוף של המשטרה אמרו אתמול כי לאור חומר החקירה שהצטבר עד כה מתחזק החשד לאירוע פלילי ולחבלה מכוונת, שבעטיים נגרם הפיצוץ.

אתמול הגיע לבית החולים הגליל המערבי בנהריה מפקד היחידה המרכזית במחוז חוף, ניצב משנה אלי אסייג, כדי לעמוד על התנהלות חקירת האירוע. בבית החולים מאושפזים עדיין שני פצועים מהאירוע, שאינם מתגוררים בבניין שקרס ונבדקת סיבתם הימצאותם במקום. אחד מהם מאושפז במחלקה הכירורגית, מצוי במצב קשה ועדיין מחוסר הכרה ומונשם. השני מאושפז במחלקה האורתופדית וסובל מפגיעה בגבו. מצבו מוגדר בינוני והוא מסוגל לתקשר.

המשטרה לא סיפקה עדיין מידע רב על השלבים שקדמו לפיצוץ ועל החומרים שבהם השתמשו החשודים, אף שבתחילת החקירה נשללה האפשרות לשימוש בחומר נפץ כלשהו. במשטרה מציינים כי בידי החוקרים יש כבר כמה ממצאים, אולם ציינו כי החקירה עדיין בראשיתה וכי יידרשו עוד כמה ימים עד לבירור המצב. עוד מוסיפים כי החקירה עשויה להסתעף משום שאחת ההנחות גורסת שהגורם העומד מאחורי הפיצוץ לא פעל לבדו אלא עשה זאת בשליחות גורם אחר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ