גם בנצרת: בחירות חוזרות היום בין סלאם לג'ראייסי

הבחירות מתקיימות לאחר שבית המשפט העליון הפך החלטה של בית המשפט המחוזי, והורה על קיום בחירות חוזרות בשל אי סדרים חמורים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

לצד הבחירות החוזרות בבית שמש, גם בנצרת נפתחו היום (שלישי) הבחירות החוזרות לראשות העיר, בעקבות החלטת בית המשפט העליון. בהחלטתו הפך העליון את הכרעת בית המשפט המחוזי בנצרת, שדחה את ערעורו של ראש העיר המכהן עלי סלאם, שדרש להכיר בקולות שנפסלו בספירת הקולות עבורו, או לפסול את תוצאות הבחירות בגין אי־סדרים חמורים שהשפיעו עליהן.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והמפקחת הארצית על הבחירות תמכו בקיום בחירות חדשות בשל הפער המזערי, שהסתכם בתשעה קולות בלבד, בין סלאם ליריבו, ראש העיר הקודם ראמז ג'ראייסי בתום ספירת המעטפות הפסולות. סלאם, שפרש מחד"ש והקים רשימה עצמאית, הוכרז כמנצח בבחירות לראשות העיר באוקטובר האחרון, לאחר שגבר על ראש העיר הקודם ג'ראייסי בפער של 22 קולות.

היום יתמודדו ג'ראייסי וסלאם זה מול זה פעם נוספת, לאחר ששלושת המועמדים הנוספים שהתמודדו בבחירות באוקטובר אשתקד הסירו את מועמדותם. בחד"ש, שעמדה בראשות העיר במשך 36 שנה, גייסו משאבים רבים לטובת מערכת הבחירות, שנחשבת בעיני רבים כמאבק על המעוז הגדול האחרון של התנועה בשלטון המקומי.

עלי סלאם אחרי החלטת ביהמ"ש העליון, בחודש שעברצילום: גיל אליהו

ג'ראייסי וסלאם עבדו יחד במשך שנים ארוכות - ג'ראייסי כראש העיר וסלאם כממלא מקומו. לפני כשמונה חודשים פרש סלאם מחד"ש בשל מחלוקות פנימיות, הקים רשימה עצמאית בשם "נאסרתי" (נצרת שלי) והתמודד על ראשות העיר.

בנצרת יש 53 אלף בעלי זכות הצבעה ויוצבו בה 86 קלפיות. מערכת הבחירות שהתנהלה בחודש האחרון היתה רוויית מתחים ומתקפות אישיות על המועמדים משני הצדדים. עם זאת, השקט בעיר נשמר ולא התרחשו אירועים אלימים. החשש מהתלקחות עם תחילת ספירת הקולות ופרסומן הביא להיערכות מוגברת של המשטרה במחוז הצפוני. בהערכת מצב שקיים בימים האחרונים מפקד המחוז, ניצב זוהר דביר, הוחלט להציב 450 שוטרים וסדרנים ברחבי העיר ובקלפיות על מנת לשמור על הסדר הציבורי.

ממשרד הפנים נמסר כי לאור רגישות הבחירות פרסם מנכ"ל המשרד ד"ר שוקי אמרני הנחיות מיוחדות שלפיהן מונו מנהלי בחירות בעלי ניסיון מקרב עובדי המדינה, וכי בכל קלפי יוצבו שני מזכירים עובדי מדינה שאינם תושבי נצרת ויהיו אחראים על ספירת הקולות ופרסום התוצאות בתום הספירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ