עלי סלאם ניצח בבחירות החוזרות בנצרת

המתחרה ראמז ג'ראייסי הודיע הלילה כי הפסיד וטען שהליכוד והתנועה האסלאמית חברו יחד כדי להפיל את חד"ש מראשות העיר

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

עלי סלאם, מהרשימה העצמאית "נאסרתי" (נצרת שלי), ניצח הלילה (רביעי) בבחירות החוזרות לראשות העיר נצרת עם 27,666 קולות, לעומת 17,266 של המועמד המתחרה, ראמז ג'ראייסי מחד"ש. לאחר תבוסתו בבחירות, טען הלילה ג'ראייסי כי הליכוד והתנועה האסלאמית חברו יחד כדי להפיל את חד"ש מראשות העיר. 

בנצרת התקיימה אתמול אחת ממערכות הבחירות התוססות והמותחות בתולדות העיר. כ-84% מבעלי זכות ההצבעה בעיר הצביעו בבחירות החוזרות עבור אחד משני המועמדים. זאת, לעומת 70.2% בבחירות שהתקיימו באוקטובר האחרון. ההצבעה בקלפיות התנהלה כסדרה, למעט אירועים אלימים נקודתיים שהובילו לעיכובם של ששה בני אדם, ולמעצרם של שניים מהם.

החשש מהתלקחות עם תחילת ספירת הקולות הביא להיערכות מוגברת של המשטרה במחוז הצפוני. בהערכת מצב שקיים בימים האחרונים מפקד המחוז, ניצב זוהר דביר, הוחלט להציב 450 שוטרים וסדרנים ברחבי העיר ובקלפיות על מנת לשמור על הסדר הציבורי.

המועמד סלאם, ראש העיר המכהן, אתמול בנצרתצילום: גיל אליהו

בשונה מבשנים קודמות, התנועה הערה בקלפיות הורגשה כבר משעת פתיחתן. במקביל, עברו בין בתי התושבים פעילים משני המחנות, כשהם מאיצים בהם לצאת ולממש את זכות ההצבעה שלהם. לכמה קלפיות אף טרחו להגיע תושבים בוגרים, כשהם מובלים על כסאות גלגלים ואלונקות.

במחנה סלאם שמרו על אופטימיות לאורך כל היום, בטענה כי אחוז הצבעה הגבוה פועל לטובתם: ״אנחנו רגילים לכך שבחד"ש מוציאים את מצביעים כבר בשעות הבוקר. המצביעים שלנו יגיעו בערב ואנחנו ננצח״, הבטיח מוחמד עוואייסי, חבר סיעתו של סלאם, בפתח הקלפי בשכונת אספאפרה.

בינתיים פעלו אנשי חד״ש על מנת לגייס מצביעים פוטנציאלים. ״מדובר באחת המערכות הקשות והצמודות, ועברנו מבית לבית כדי להביא מצביעים ולהכריע את הבחירות״, אמר מזכיר המפלגה, עו״ד איימן עודה.

המועמד ג'ראייסי בקלפי בנצרת, אתמולצילום: גיל אליהו

במשך היום הסתובבו סלאם וג׳ראייסי בין הקלפיות - כל אחד מהם בטוח בניצחונו. סלאם הצהיר כי מבחינתו הבחירות כבר הוכרעו, וכי המאבק הנוכחי הוא על ההפרש. מנגד, ג׳ראייסי מאמין שהציבור בנצרת עדיין נאמן לו ורוצה לראותו בקדנציה נוספת.

הבחירות החוזרות בעיר התקיימו בעקבות קביעת בית המשפט העליון מהחודש שעבר. בהחלטתו הפך העליון את הכרעת בית המשפט המחוזי בנצרת. המחוזי דחה את ערעור ראש העיר סלאם, שדרש להכיר בקולות שנפסלו בספירת הקולות עבורו, או לפסול את תוצאות הבחירות בגין אי־סדרים חמורים שהשפיעו עליהן. סלאם הוכרז כמנצח בבחירות לראשות העירייה באוקטובר האחרון, לאחר שגבר על ראש העיר המכהן בתפקיד מאז 1994 ראמז ג'ראייסי בפער זעום של 22 קולות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ