ראש העיר רמת השרון יודיע שוב על נבצרות

אחרי שכבר הודיע על נבצרות וחזר בו, הסכים רוכברגר להודיע על עזיבה זמנית מרצון ל-4 חודשים וחצי. במהלך הנבצרות הוא ירוויח מחצית משכרו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

לאחר שהודיע על נבצרות והספיק לחזור בו, ראש העיר רמת השרון יצחק רוכברגר יודיע בקרוב שוב על נבצרות לתקופה של ארבעה חודשים וחצי. כך סוכם בדיון בוועדת ההשעיה במשרד הפנים שבה חברים השופט בדימוס משה גל, עורכת הדין מרים רוזנטל וראש העיר לשעבר מוטי אביסרור. הסיכום הושג בעקבות הצעת חברי הוועדה בעקבות בקשת ההשעיה שהגישה הפרקליטות, לאחר שרוכברגר הודיע בחודש שעבר כי בכוונתו לשוב לתפקידו מהעירייה. כעת, בעקבות הדיון, מסכים רוכברגר שוב להכריז על נבצרות, שהיא לכאורה בהסכמתו, להבדיל מסטטוס של מושעה.

הנבצרות תיכנס לתוקף ב-7 במאי ותימשך עד 15 בספטמבר, ובמהלכה יקבל מחצית משכרו. בתקופת הנבצרות רוכברגר לא יוכל לכהן כסגן ראש העיר, חבר בוועדת כספים, ועדת מכרזים, או חבר בוועדת התכנון.

כתב האישום נגד רוכברגר הוגש במאי 2013, והוא מייחס לו עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד שביצע בין השנים 2004־2007 כשכיהן כמנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון של קרן ההשתלמות של עובדי הרשויות המקומיות, במקביל לכהונתו כראש עיר. על פי כתב האישום נגדו, רוכברגר קיבל החזרים מהקרן בסך 120 אלף שקל על בסיס חשבוניות מזויפות, אף שהיה אסור לו לקבל תמורה עבור עיסוק נוסף.

יצחק רוכברגר בבית משפט השלום בתל אביב, השנהצילום: תומר אפלבאום

בספטמבר הודח רוכברגר על ידי בג"ץ בגין כתב האישום שהוגש נגדו ונקבע כי המשך כהונתו הינה בלתי סבירה. באוקטובר נבחר שוב רוכברגר ברוב של 57 אחוזים. בדצמבר האחרון תוקן כתב האישום והוחמר כך שהוא מואשם גם בעבירות של זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר ושימוש במסמך מזויף.

בדיון הראשון במשפט נגדו שהתקיים באוקטובר, הודיע רוכברגר על נבצרות מכהונה ציבורית. רוכברגר הודיע לבית המשפט כי הוא "מושך את ידיו מניהול ענייני העירייה ומכל סממן ציבורי של כהונתו", ויכריז על עצמו כנבצר בפועל כדי להתמקד בהליך המשפט הפלילי. בינתיים, הסתיים שלב הגשת הראיות על ידי הפרקליטות במשפט נגד רוכברגר, אולם בפברואר התברר ששתי עדויות של רוכברגר במשטרה, במסגרת תיק אחר נגדו שנסגר, לא נמסרו להגנה, אף שההודעות מהוות חומר חקירה רלבנטי. הפרקליטות הגדירה זאת כ"תקלה שנגרמה בתום לב". בינתיים נדחה התיק לסוף החודש. בתחילת מארס הודיע רוכברגר כי הוא חוזר לחיים הציבוריים ומסיים את פרק הנבצרות.

עד כה הושעו שני ראשי הערים שהוגשו נגדם כתבי אישום ונבחרו מחדש לאחר הדחת בג"ץ. ראש העיר בת ים שלומי לחיאני הושעה לשנה וראש העיר נצרת עלית שמעון גפסו הושעה לארבעה חודשים, לאחר שסירב להצעת הפשרה של הוועדה לצאת לחופשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ