מעל ל-60 עצורים במבצע נרחב של המשטרה נגד ארגוני פשיעה בדרום

שני סוכנים סמויים, שפעלו במשך למעלה מחצי שנה בקרב ארגוני הפשע, הפלילו 79 בני אדם בעבירות של סחיטה, סחר בסמים והלבנת הון

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

פשטה הבוקר (שלישי) על בתים של יותר מ-60 בני אדם ועצרה אותם בחשד לביצוע עבירות סחיטה, סחר בסמים, הלבנת הון והשתייכות לארגוני פשיעה בדרום. במבצע, שנקרא "שומר חוק" והשתתפו בו 450 שוטרים, נתפסו 19 כלי רכב, סמים מסוגים שונים וכסף מזומן.

המעצרים בוצעו הבוקר בתום פעילות של שני סוכנים סמויים שנמשכה למעלה מחצי שנה, והביאה להפללת 79 בני אדם. כלל החשודים - תושבי אשקלון, אשדוד, נתיבות וטירה, בני 25–35, ושני קטינים בני 16 ו-17 - נחקרים בשעה זו בתחנות המשטרה. בהמשך היום הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט.

בפעילות ימ"ר נגב, בשיתוף יחידת יהלום של רשות המסים, הופללו 47 בני אדם בחשד לסחיטה באיומים, ניהול בתי הימורים, הלבנת הון, הלוואות בשוק האפור, סחר בקוקאין והתפרצויות לבתים. 41 מהם נעצרו הבוקר.

שוטרי מחוז דרום ואחד העצורים, הבוקר

במשטרה ציינו כי הפעלתו של הסוכן מהימ"ר בקרב עבריינים בכירים, שחלקם משתייכים לארגון פשיעה גדול הפועל בבאר שבע והסביבה, החלה לפני כחצי שנה. הוא אסף נגדם ראיות הקשורות במגוון עבירות, בהן קנייה של קוקאין. בעת פעילותו נחשף הסוכן לפעילות הימורים עניפה בבתים פרטיים, ולרשת של הלוואות בשוק האפור, שנועדו לממן את הפסדיהם של מהמרים, רובם אזרחים בעלי חובות. מהמרים שלא הצליחו להחזיר את ההלוואות נסחטו, ספגו איומים ואלימות מצד העבריינים, שהשתמשו בבתי ההימורים כדי ללכוד את החבים להם שחזרו להמר.

להערכת החוקרים, סכומי הכסף שניהלו העבריינים בשוק האפור מסתכמים במיליוני שקלים. במשטרה ציינו כי הסוכן הביא סילוק עבריינים, יהודים ובדואים, שהטילו את חיתתם על אנשים בבאר שבע והסביבה, שהסתבכו בשוק האפור, ושחלקם אף נימלטו מהארץ.

בימ"ר לכיש פעל סוכן סמוי נוסף במתכונת דומה, שהביא להפללת 32 חשודים. 27 מהם נעצרו הבוקר. הסוכן, בן 22, פעל במשך שנה להפללת סוחרי סמים ועבריינים המשתייכים לארגון פשע. הוא התגורר בשכונה באשדוד שבה גרים מרבית החשודים, חבר אליהם, וביצע עשרות עסקאות סמים בשווי אלפי שקלים.

מפקד מחוז דרום של המשטרה, ניצב יורם הלוי, התייחס למבצע המעצרים. "לא מדובר בעוד מבצע סטנדרטי - פעלנו בתחכום, עם מעוף ויצירתיות. הפעלנו שני סוכנים במקביל לאורך חודשים, בפעילות שחוצה תחנות ומרחבים, והביאה להפללתם של עשרות רבות של חשודים בעבירות קשות וחמורות".

לדברי הלוי, "המגע והחיכוך עם עבריינים בסוגי הפשיעה השונים הוא יומיומי. אנחנו נגיע אליהם בכל מקום ונשים את ידינו עליהם. המבצע נועד להקנות לתושבים ביטחון, והוא מצטרף לשורה של מבצעים גדולים ופיענוחים של פרשיות חמורות שהיו במחוז הדרומי, ולעוד מבצעים רבים ומגוונים המתוכננים בהמשך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ