מת פעוט שנשכח במכונית בהתנחלות בית חגי

עוברי אורח שהבחינו בילד פרצו לכלי הרכב והזעיקו את כוחות ההצלה למקום, שניסו לבצע בו החייאה. לאחר זמן קצר נקבע מותו

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

פעוט מת לאחר שנשכח היום (ראשון) במכונית בהתנחלות בית חגי שבדרום הר חברון. עוברי אורח שהבחינו בפעוט, לוי יצחק קונסטנטיניס, פרצו למכונית והזעיקו למקום את כוחות ההצלה. מתנדבי הצלה יהודה ושומרון, מד"א וצוות של טיפול נמרץ צבאי ניסו להציל את חייו של הפעוט, אך לאחר זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. אביו של הפעוט שכח אותו מסיבה לא ברורה, והוא נמותר נעול במכונית במשך יותר משש שעות - מהשעה 9:30 בוקר עד אחרי 15:30. הערב הובא הפעוט למנוחות בסוסיא.

פרמדיק מד"א זכי יהב וחובש רפואת חירום במד"א מוטי אונגר סיפרו כי "כשהגענו למקום ראינו על הכביש מחוץ לרכב אזרחים מבצעים בפעוט פעולות החייאה בסיוע כוח רפואה צבאי שהזדמן למקום". הם הוסיפו כי המשיכו "בפעולות החייאה מתקדמות אך לאחר מספר דקות נאלצנו לקבוע את מותו של הפעוט".

בקיץ שעבר אירעו כמה מקרים דומים, כאשר בתוך שבועיים בחודש יולי מתו שלושה פעוטות שנשכחו במכוניות. פעוטה בת שנה וחצי מתה בהתנחלות דולב סמוך לרמאללה לאחר שנשכחה במכונית הוריה. נהג מונית שהבחין בה הזעיק את כוחות ההצלה, שפינו אותה במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא בראשון לציון, שם נקבע מותה. 24 שעות לפני כן מתה תינוקת בהתנחלות שילה, גם כן לאחר שנשכחה במכונית על ידי אביה.

המכונית שבה נשכח הפעוט שמת בבית חגי, היוםצילום: הצלה יו"ש

שבועיים לפני כן מתה תינוקת בת שמונה חודשים שנשכחה למשך שעות על ידי אביה במכונית נעולה ברמת גן. מחקירת האירוע עלה כי האב, שנחשד ברשלנות, יצא מביתו באותו בוקר עם שלושת ילדיו והיה אמור לקחת את בתו הקטנה למטפלת. במהלך הנסיעה קיבל שיחת טלפון ממעסיקו, בעקבותיה חזר לביתו והשאיר את המכונית בחניה, כשהתינוקת בתוכה והחלונות סגורים. אמה של הילדה הגיעה אחר הצהריים לקחתה מהמטפלת, ואז התברר לה כי הילדה כלל לא הגיעה למקום באותו יום. היא התקשרה לאב, וזה הבין כי שכח את התינוקת במכונית. צוותי מד"א שהגיעו למקום מצאו את התינוקת במצב אנוש וללא דופק, ובבית החולים נקבע מותה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ