ניר חסון
ניר חסון

מכתב איום במוות נשלח היום לעו"ד קייס נאסר, העוסק בזכויות פלסטינים וערבים ישראלים בתכנון ובקרקעות. המכתב הגיע שלשום למשרדי "דיראסאת", המרכז הערבי למשפט ומדיניות בנצרת. המכתב נחזה להיות מסמך משפטי מטעם ארגון המכנה את עצמו "בית דין שדה האירופאי של הפולסא דנורא". על פי המכתב, בית הדין הוציא גזר דין מוות על נאסר בשל פעילותו המשפטית, הפובליציסטית והמחקרית.

"גזר הדין" על פי המכתב יבוצע באמצעות הקללה הקבלית "פולסא דנורא" שתגרום לו לחלות. "הסימפטומים של הווירוס יהיו כאלו שלא יבזבזו את משאבי מערכת הבריאות הישראלית", נאמר במכתב. למכתב צורפו גם גלעינים של תפוז, ככל הנראה רמז לסיפור של ארתור קונן דויל "חמשת גלעיני התפוז" שבעלילתו נשלחים מכתבים עם גלעיני תפוז לאנשים שנרצחים מאוחר יותר.

עו"ד נאסר עוסק רבות בתחום התכנון והבנייה, הוא מייצג רבות פלסטינים שנאבקים נגד הריסות בתים, נגד תוואי גדר ההפרדה ונגד הפקעת קרקעות. בין היתר הוא מייצג את תושבי הכפר בית צפאפה בירושלים שנאבקים נגד סלילת כביש מהיר בתוך הכפר. נאסר גם כותב דוקטורט בבית הספר למשפטים באוניברסיטת תל אביב בנושא זכויות התכנון של הערבים בישראל. אתמול הוא הגיש תלונה במשטרה וכתב על קבלת המכתב לשרת המשפטים, נשיא בית המשפט העליון ולשכת עורכי הדין. "המכתב מבטא עליית מדרגה בגל הגזענות והרדיפה כלפי מנהיגי ופעילי החברה הערבית", אמר נאסר. "אני מקבל כעת איום על חיי רק בגלל העבודה שאני עושה כעורך דין ומשפטן, ושלא לרוח הגורם שמאחורי המכתב. אני דורש שלשכת עורכי הדין תנקוט צעדים למיגור התופעה".

עו"ד קייס נאסר

לפני כתשעה חודשים קיבל איתן ברונשטיין, יו"ר ארגון זוכרות, הפועל להנצחת הנכבה, מכתב דומה שבו איום בפולסא דנורא. גם מכתב זה נוסח באופן דומה באנגלית והבטיח לבורנשטיין קללה שתגרום למותו בנפילה, מחלה או תאונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ