גן החיות התנ"כי נפתח במיוחד ביום השואה לרב הכותל

הביקור נערך לבקשת הרב רבינוביץ המקורב להנהלת הגן ואמון על ההסדרים ההלכתיים בו. לשכתו: הסיור נערך "בשולי יום השואה"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ, זכה ביום השואה האחרון לבילוי משפחתי סגור בגן החיות התנ"כי. בחדשות 10 נחשף הערב (רביעי), כי הגן הירושלמי  – שיום הזיכרון לשואה הוא אחד משלושה ימים בשנה בהם הוא סגור – פתח את שעריו במיוחד במטרה להעניק אירוח מיוחד לרב ולמשפחתו. הביקור כלל סיור מודרך, גישה למקומות הסגורים בדרך כלל בפני הקהל הרחב, וכן צפייה בהאכלת בעלי חיים בידי עובדי הגן.

הביקור נערך לבקשת רבינוביץ, שהגיע לגן עם ילדיו ונכדיו. מגן החיות נמסר לחדשות 10 כי "רב הכותל סייע רבות לגן החיות, רצינו לערוך לו ולמשפחתו סיור מאחורי הקלעים, סיור אותו ניתן לערוך רק בימים בהם אין כניסה למבקרים".

חרדים מבקרים בגן החיות התנ"כי בירושליםצילום: גיל כהן מגן

בלשכת רב הכותל אישרו את הביקור, אך הדגישו שזה נערך "אחר הצהריים, בשולי יום השואה". בסביבתו ציינו כי אמנם לא היו ביקורים לקהל הרחב באותו יום, אבל היתה פעילות בגן כולל חוגים, כך שהגן לא נפתח במיוחד עבורו. את הטענה הזאת לא ניתן היה לאמת עם הנהלת הגן הערב.

יצוין כי באופן רשמי, הרבנים החרדים מתנגדים לביקורים בגן החיות התנ"כי, משום שהוא פתוח בשבת – אבל מעולם לא נערכו נגד המוסד הירושלמי "מלחמות שבת" מאורגנות. בפועל, האתר פופולרי ביותר שישה ימים בשבוע גם בקרב משפחות חרדיות, ובשנים האחרונות אף החלו להופיע בו באופן מאורגן צעירים מתלמודי תורה ומבתי ספר לבנות חרדיות.

רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץצילום: ירון קמינסקי

בגן זוקפים את ההרמוניה הזאת במידה רבה לזכותו של רבינוביץ, המקורב להנהלת הגן במשך שנים עוד כשכיהן כרב השכונה הסמוכה לגן, לפני מינויו לרב הכותל. רבינוביץ אמון מאז על ההסדרים ההלכתיים בגן, למשל זה הקובע שלא יימכרו כרטיסים בשבתות במשרדי הגן, אלא בידי חברה חיצונית שאנשיה מגיעים לגן ביום המנוחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ