2 ילדים נפגעו קל מפיצוץ גז בדירה בירושלים

נראה כי הדליפה נבעה מצינור המחובר לכיריים. כוחות כיבוי סרקו את הבניין ולא מצאו מקורות דליפה נוספים. טרם ידוע מה גרם להתלקחות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

פיצוץ עז נגרם מדליפת גז במטבח דירה ברחוב צונדק שבשכונת רמות בירושלים.

הגז שדלף התרכז במקום עד שהגיע לרמת נפיצות, כאשר נוצר ניצוץ מסיבה שעדיין אינה ברורה. כתוצאה מהניצוץ, נגרם פיצוץ בדירה. בפיצוץ נפגעו שני ילדים, אשר פונו לבית חולים על ידי מד"א.

צוותי כיבוי, חומרים מסוכנים וניטור ביצעו סריקות בבניין כולו, כדי לוודא שאין במקום הצטברות נוספת של גז. בסריקה לא נמצאו מקורות דליפה והצטברות נוספים בבניין. נסיבות דליפת הגז והפיצוץ נמצאות עדיין בחקירה. 

בסוף בחודש מארס נפצעו שלושה בני אדם, אחת קשה ושניים קל, בפיצוץ בלון גז שאירע בשעות הבוקר בדירה ברחוב הרצל בתל אביב. הפיצוץ אירע בקומה הראשונה של בניין מגורים. כתוצאה מההדף עפו זכוכיות רבות לרחוב, ברדיוס של עשרות מטרים. דיירים בבניין סיפרו כי מהבוקר הורגש ריח גז חריף בבניין. בעל חנות לציוד לאופנועים הסמוכה לבניין סיפר כי התקשר לחברת "פזגז" בכדי שישלחו טכנאי, כבר בשמונה בבוקר. במשטרה אומרים כי תושבים נוספים התקשרו לחברת הגז להתלונן. עוד אמרו במשטרה כי לטענת חברת הגז, טכנאי היה בדרכו לבניין בזמן שאירע הפיצוץ.

בחודש פברואר נהרגו חמישה בני אדם בפיצוץ גז בבניין מגורים בעיר העתיקה בעכו. הפיצוץ הוביל לקריסת הבניין. מאוחר יותר התברר כי הפיצוץ נגרם בכוונה במסגרת מריבה על הצבת אנטנות סלולריות על גג הבניין. האחראים לפיצוץ הועמדו לדין בחודש אפריל והם נאשמים ברצח. 

בסוף חודש ינואר נהרגו ארבעה בני אדם בפיצוץ גז בירושלים. שני הורים ובנם הפעוט, ושכנה בדירה הסמוכה לדירתם. הפיצוץ אירע בלילה והביא למותם של בני הזוג אברהם וגלית טופאן, ובנם יוסף חיים בן שנתיים וחצי.

בערב יום ראשון, בסביבות 22:00, הזמין טופאן את טכנאי חברת סופרגז לבניין בשל ריח עז של גז. הטכנאי עזב את הדירה מבלי לאתר את מקור הריח. מעדויות שכנים עולה כי לאחר חצות התקשר שכן אחר לחברה ודיווח על הריח, אולם למקום לא הגיע טכנאי.

זמן קצר לאחר מכן, בסביבות השעה 1:00, דווח למד"א על פיצוץ בקומה השלישית בבניין בעל ארבע קומות ברחוב שבתאי הנגבי בירושלים. הדי הפיצוץ נשמעו היטב בכל דרום העיר. הגורם לפיצוץ היה התלקחות של גז שדלף מצובר גז לתוך חדר בדירת השכנים של משפחת טופאן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ