אלי אשכנזי

פעוט בן שנתיים נפגע הערב (ראשון) באורח קשה לאחר שטבע בבריכה בגליל. הוריו של הפעוט לא היו בבית בעת המקרה, והיתה עמו בייביסיטר בת 15.

מפרטים ראשונים על המקרה עולה כי הפעוט הובא למרפאה מקומית ביישוב בגליל התחתון לאחר הטביעה. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה. לאחר מכן הועבר הילד לקבלת טיפול רפואי בבית החולים פוריה בטבריה. בהמשך יועבר הפעוט במסוק לבית החולם רמב"ם בחיפה.

אבי בן-חמו, חובש מגן דוד אדום שהוזעק למקום, סיפר כי "הפעוט הובא כשהוא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה... יחד עם רופא מקומי התחלנו לבצע בו פעולות החייאה, ובתוך מספר דקות הגיעו למקום כוננים נוספים וניידת טיפול נמרץ של מד"א שהמשיכו בפעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמה, עיסויים ותרופות. לאחר שחזר הדופק ומצבו של הפעוט התייצב מעט פינינו אותו במצב קשה לבית החולים".

ד"ר סעיד אבו-זיד מבית החולים פוריה סיפר כי "הפעוט הגיע מונשם במצב קשה מאוד, במחלקה לרפואה דחופה המשיכו במאמצים לייצב אותו, נגרם נזק בשל חוסר חמצן ממושך. הוריו של הילד לא היו עמו בבית החולים.

זוהי הפעם השלישית תוך פחות מחודש בו טובע פעוט בבריכה בצפון. בחודש שעבר מת פעוט בן שלוש שטבע בבריכה במושב חד-נס שברמת הגולן. הטביעה אירעה בשעה שהילד בילה עם משפחתו בבריכה בצימר ביישוב. בשלב מסוים הם הבחינו כי הילד טובע והזעיקו את מגן דוד אדום. הילד פונה במצב קשה לבית החולים זיו בצפת לאחר שפרמדיקים  ביצעו בו פעולות החייאה, ושם נקבע מותו.

כמה ימים לפני כן אירעה טביעה נוספת של פעוט בבריכה בצימר ביישוב. עמית נתן סופר, ילד בן ארבע, ביקר במקום עם משפחתו בחג שני של פסח ונכנס לבדו לבריכה מבלי שהוריו הבחינו בכך. אביו שהבחין בטביעה בשלב מסוים משה אותו מהבריכה, ניסה לבצע בו החייאה והזעיק את מד"א. הפעוט פונה לבית החולים ושם ניסו הרופאים להצילו, אך לבסוף כשלו מאמציהם. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ