שיבושי תנועה קשים בירושלים בעקבות ביקור האפיפיור

רחובות במרכז ירושלים נסגרו לתנועה. הורים התלוננו שהם לא הצליחו להוציא את ילדיהם ממוסדות החינוך, ורבים לא הצליחו לשוב ממקומות העבודה לבתיהם

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
ניר חסון
ניר חסון

סדר היום העמוס של ביקור האפיפיור פרנסיסקוס בירושלים גרם לשיבושי תנועה קשים מאוד בבירה. לוח הזמנים הקצר של הביקור והעובדה שרק יום אחד הוקדש לחלק הישראלי בביקור הפכו את הביקור למרוץ אינסופי של שיירת האפיפיור ברחובות ירושלים.

האפיפיור ביקר היום (שני), בין היתר, בהר הבית ובכותל, בהר הרצל וביד ושם, בבית הכנסת הגדול, במשכן הנשיא ובכנסיית נוטרדאם. בהמשך היום הוא צפוי לבקר במנזר הגליל הקטן, בכנסיית גת שמנים ובהר ציון ומשם לנסוע לשדה התעופה בן גוריון.

אלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ואנשי היחידה לאבטחת אישים מאבטחים את השיירה שנעה ברחובות ירושלים, המפונים לחלוטין מרכבים. במהלך היום נסגרו באופן מלא או חלקי רוב רחובות מרכז ירושלים לתנועה. בעקבות זאת, התחבורה, ובכלל זה התחבורה הציבורית, שותקה כמעט לחלוטין במרכז ירושלים.

גם ירושלמים ותיקים שרגילים בביקורי אח"מים שמשבשים את חיי היום יום, לא זוכרים ביקור שהביא לשיבוש כל כך חמור בזרימת התנועה. בין היתר, הורים התלוננו שהם לא הצליחו להוציא את ילדיהם ממוסדות החינוך, ורבים לא הצליחו לשוב ממקומות העבודה לבתיהם. 

האפיפיור פרנסיסקוס בהיכל שלמה בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ