בן 10 טבע למוות במאגר מים בגליל

הילד, ראמי נעים, חצה עם שני חבריו גדר המקיפה את המאגר לטיהור שפכים. לא ברור אם השלושה שחו או שנפלו פנימה; גופתו נמצאה אחרי שעות

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

ראמי נעאים, ילד בן 10 מהיישוב אבו סנאן, טבע היום (ראשון) למוות במאגר מים סמוך לכפר נס עמים המערבי.

סמוך לשעה 14:00, נעאים ושני חבריו, בני תשע ו-10, הגיעו למכון טיהור שפכים (מט"ש) "בית העמק". המאגר מוקף בגדר, אולם ככל הנראה הילדים טיפסו עליה וחצו אותה. לא ברור אם הילדים תכננו לרחוץ במים או ששניים מהם החליקו ונפלו, ומשום שקרקעית המאגר מצופה ביריעת פלסטיק שנועדה למנוע חלחול מים, הם התקשו להיחלץ מתוך הבריכה שגדותיה משופעות. הילד השלישי, שכפי הנראה לא נכנס למים, הצליח לחלץ אחד מחבריו והשניים רצו להזעיק עזרה.

צבי זינגר, פרמדיק מגן דוד אדום שהוזעק למקום, סיפר כי "קיבלנו קריאה על ילד שנעדר לאחר שנכנס למאגר מים גדול. שני ילדים שהיו במקום סיפרו לנו שהנעדר נכנס לשחות במאגר ולא יצא. ביצענו סריקות ראשוניות בסיוע מסוק שהוזנק למקום".

למקום הגיעו גם צוותי חילוץ והצלה משירותי הכבאות וכן יחידת הצוללים של המשטרה, אולם בשל הקושי לצלול במי קולחין הוטלה המשימה על צוללן של חברה פרטית. סמוך לשעה שש איתר הצוללן את גופת הילד על קרקעית המאגר ומשה אותה החוצה. לדברי זינגר, "הצוללן שנכנס למים איתר את גופת הילד כשהוא ללא רוח חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

ראמי נעאיםצילום: רפרודוקציה: רפעאת עאכר

למקום הגיעו גם שוטרים מתחנת נהריה, ועל פי ממצאים ראשוניים נראה כי הילדים טיפסו על הגדר ולא עולה חשד לרשלנות מצד הגורם המתפעל את המאגר.

הטביעה היום מצטרפת אל כמה מקרי טביעה במאגרי מים שאירעו בשנים האחרונות. במארס 2011 טבעו למוות שני נערים בני 15 מאיבטין במאגר מים סמוך לקיבוץ רמת יוחנן. השניים שטו עם חבריהם על רפסודה שהתקינו אך זו התהפכה והשניים טבעו למוות. חודש לפני כן טבעו במאגר מים ליד יבנאל שני ילדים בני 11. אחד מהם חולץ במצב קשה והשני במצב קל. באפריל 2010 שני אחים בני 16 ו-17 ובן דודם, בן 23, במאגר מים ביער יתיר.

צופים בפעולות החילוץ במאגר המים בנס עמים, היוםצילום: רמי שלוש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ