שתי ילדות בנות 10 התחשמלו למוות בבריכה בסביון

מותן של שתי הילדות, חברות לכיתה שהתארחו בבית סבתה של אחת מהן, נגרם ככל הנראה כתוצאה מקצר שגרם רובוט לניקוי בריכה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שתי בנות 10 מיהוד, קורל שרי וחברתה ששמה טרם הותר לפרסום, מתו אתמול (שלישי) בבריכת השחייה בבית בסביון, לאחר שככל הנראה התחשמלו. מחר ינותחו גופותיהן של השתיים בניסיון לקבוע מה גרם למותן ולאחר מכן הן יובאו למנוחות. 

קרובי משפחתן של קורל וחברתה מצאו אותן צפות בבריכה בבית של סבתא של החברה ללא רוח חיים ביום שלישי אחר הצהריים. כוחות הצלה שהוזעקו למקום ניסו להחיות אותן במשך זמן רב, אולם נאלצו לקבוע את מותן. 

"שתי הילדות שכבו על שפת הבריכה כשהן מחוסרות הכרה, ללא דופק וללא נשימה", סיפר כונן מד"א ניסים אדוטלר, "שוטר שהגיע למקום החל לבצע באחת מהן פעולות החייאה בתדרוך טלפוני ממוקד מד"א, ואני ביצעתי פעולות החייאה בילדה השנייה. בתוך דקות הגיעו למקום ניידות טיפול נמרץ שלנו וביחד עם הפאראמדיקים ביצענו פעולות החייאה מתקדמות". 

קורל שרי

פרמדיקית מד"א גל גרנדר, שבאה למקום בניידת טיפול נמרץ, סיפר כי ההחייאה המתקדמת כללה הנשמות, עיסויים ותרופות אולם בסופה קבע הצוות את מות הילדות. 
במשטרה שללו את האפשרות שהרקע לאירוע פלילי והעריכו כי הוא התרחש בשל קצר חשמלי. במרחב דן מעריכים כי התקלה אירעה בשל קצר ברובוט שמנקה את הבריכה או בקצר במשאבה החשמלית של הבריכה.

צוות החקירה צפה שלשום בתיעוד האירוע ממצלמות האבטחה. בסרטון נראה כי שתי הבנות יודעות לשחות וכי שיחקו בבריכה במשך זמן רב. לפתע אחת מהן צללה לקרקעית הבריכה, סמוך לרובוט ולמקום שבו נמצאה המשאבה, וצפה על פני המים ללא רוח חיים. לאחר מכן נראית חברתה שוחה לכיוונה וכשהתקרבה אליה החלה גם היא לצוף סמוך לחברה. 

במשטרה טענו שלא מדובר ברשלנות מצד בני משפחתן של הבנות משום שהשתיים ידעו לשחות, ואמרו כי גם הימצאות מבוגר אחראי במקום לא היה מציל אותן. 

מלבד נתיחת גופותיהן של הבנות, הרובוט נלקח לבדיקת מומחה ודגימות מי הבריכה נשלחו לבדיקה במעבדות במטה הארצי לאיתור רעלים, כדי לבחון את האפשרות שחומרי החיטוי בבריכה הם שגרמו לאסון. לצד זאת, מומחה מחברת החשמל בא לבחון את הזירה. 

שתי הבנות למדו יחד בכתה ה'. עם היוודע דבר מותן הגיעו חברים רבים לבתי המשפחות ביהוד כדי לנחם את ההורים. החברים סיפרו כי הבנות נהגו להגיע לבית הסבתא בסביון ולשחות בבריכה שבו, וכי מעולם לא אירעה במקום תקלה כלשהי. 

ראשת עיריית יהוד יעלה מקליס, שבאה לבית מיד לאחר המקרה, אמרה כי תתמוך במשפחות הבנות ובילדי בית ספרן וכי הם ייפגשו עם אנשי חינוך, פסיכולוגים ועובדות סוציאליות כדי לדון במקרה.

בתחילת השבוע טבע למוות ראמי נעים בן 10 מהיישוב אבו־סנאן, במאגר לטיהור שפכים "בית העמק". נעים ככל הנראה טיפס עם שניים מחבריו על הגדר המקיפה את המאגר. טרם התברר אם הילדים תכננו לרחוץ במים או ששניים מהם החליקו ונפלו. משום שקרקעית המאגר מצופה ביריעת פלסטיק שנועדה למנוע חלחול מים הם התקשו להיחלץ מתוך הבריכה שגדותיה משופעות. הילד השלישי, שכפי הנראה לא נכנס למים, הצליח לחלץ אחד מחבריו והשניים רצו להזעיק עזרה.

בחודש שעבר נפגע פעוט בן שנתיים קשה לאחר שטבע בבריכה בגליל. הוריו של הפעוט לא היו בבית והיתה עמו בייביסיטר בת 15. באפריל טבעו למוות שני פעוטות בבריכת צימר ביישוב חד־נס שברמת הגולן. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ