אלי אשכנזי

העיתונאי עמוס כרמלי מת הערב בחיפה, והוא בן 77. כרמלי, מוותיקי הטלוויזיה הישראלית, הוא חתן פרס סוקלוב ויקיר העיר חיפה. בינואר השנה הוא זכה בפרס מפעל חיים בכנס חיפה לתקשורת. הלווייתו תיערך מחר (ראשון) בשעה 17:30 בחלקת יקירי העיר חיפה, שבבית הקברות בכפר סמיר בחיפה.

כרמלי נולד בחיפה בשנת 1937. בגיל 17 החל לעבוד ככתב ספורט בכמה עיתונים. מאוחר יותר החל לעבוד ככתב ספורט בקול ישראל. עם הקמת הטלוויזיה הישראלית היה כרמלי ממקימי הסניף בחיפה. במשך שנים רבות היה כתב הערוץ הראשון בחיפה ובצפון והיה מזוהה עם האזור אותו סיקר. במשך עשרות שנים ערך אלפי כתבות, אחת מהזכורות שבהן תיעדה את נחיתתו של מנחם בגין בבופור, לאחר שנכבש על ידי לוחמי סיירת גולני.

עמוס כרמליצילום: תומר אפלבאום

בשנת 2000 זכה כרמלי בפרס סוקולוב לעיתונות על עבודתו העיתונאית ועל תרומתו לחברה. בשנת 2004 קיבל את אות יקיר חיפה. את פרס מפעל חיים בכנס חיפה לתקשורת, שנערך בראשית השנה, העניקו לו עמיתיו לעבודה חיים יבין, מוטי קירשנבאום ויעקב אחימאיר.

יבין אמר בטקס כי "עמוס הוא סמל העיתונאי הקלאסי, סמל של הגינות. הוא לימד את כולנו מהי עבודה קשה; הוא עבד יום ולילה וידע כל דבר שמתרחש בחיפה. היה סמל לכתב מצטיין שלימד צניעות מהי וסלל דרך לדור שלם של עיתונאים".

מוטי קירשנבאום אמר באותו מעמד כי "בארכיון הטלוויזיה יש אוצר אדיר של תיעוד; כל דבר שהתרחש כאן מאז 1968. אין כתב שיש לו יותר כתבות בארכיון זה, יותר מהכתבות שעשה עמוס כרמלי. אבל כמות זה לא מספיק, עמוס היה אנושי, אצלו האיש, האדם, היה הסיפור. הוא היה הוציא סיפור אנושי מכל סיטואציה".

יעקב אחימאיר אמר על כרמלי כי "הוא חם ואנושי ואדם שלוקח ללב. איש בעל יושרה. הוא העיתונאי מהסוג הקלאסי שתמיד רצה להביא ראשון את הסיפור הראשון. עיתונאי בכל דמו ובכל רמ"ח איבריו".

כרמלי הותיר אשה, תמר, ושני בנים, אלון ורני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ