ניר חסון
ניר חסון

צוותי הכיבוי הצליחו להשתלט על הלהבות בשתי שריפות שפרצו אחר הצהריים (רביעי) באזור ירושלים - האחת בין שכונת עין כרם למוזיאון יד ושם והשנייה באזור היישוב נטף. כמה בני אדם, בהם מתנדב כיבוי אש, נפגעו היום קל משאיפת עשן וכמה דירות ניזוקו מהאש.

מפכ"ל המטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, אמר הערב לאחר שטס מעל האזור שהשריפה נמצאת תחת שליטה, וכי רוב המוקדים כבר כובו. צוותי הכיבוי מתרכזים כעת בשימור המצב הקיים מבלי לאפשר לשריפה להתפשט בשנית. בנוסף, הצוותים מתכוננים לכיבוי סופי של מאות מוקדים קטנים של הדליקה, בפעילות שצפויה להימשך לאורך כל הלילה.

השריפה באזור שכונת עין כרם בירושלים, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

המשטרה הודיעה כי התושבים יכולים לשוב לבתים שפונו, וכי כל צירי התנועה והרכבת הקלה שבו לעבוד כסדרם. צוותי הרווחה של העירייה מאתרים מקומות לינה לתושבים שביתם נפגע. לפי הערכות, מדובר ב-15 עד 20 משפחות. בשלב זה עוד לא ידוע מה הביא לפריצת הדליקה. עם זאת, נציב שירותי כבאות והצלה, רב-טפסר שחר איילון, אמר בריאיון לחדשות 2 כי יש סבירות גבוהה להצתה.

כ-50 צוותי כיבוי ושישה מטוסי כיבוי ניסו בשעות האחרונות להשתלט על שריפת החורש שפרצה ליד עין כרם. המשטרה פינתה את הדיירים ברחובות שמריהו לוין - שם ניזוקו כמה דירות מהאש - ובלומנפלד, שנסגרו לתנועת כלי רכב יחד עם רחוב הנטקה. כמו כן, שדרות הרצל נסגרו מוקדם יותר לתנועת כלי רכב מצומת יד שרה וכביש 1 נסגר לתנועת משאיות. כתוצאה מהשריפה נפגעו כמה מיכלי גז בשכונת קרית יובל - צוותי הכיבוי שהגיעו למקום הצליחו לעצור את דליפת הגז.

הכבאים השתלטו על האש באזור יד ושם, ועתה לא נשקפת סכנה למוזיאון. הלהבות הגיעו עד לקרון הרכבת שהוצב בסמוך למוסד, אך הוא לא ניזוק, ובשלב זה השריפה ממשיכה לבעור במדרון שממול - מתחת לשכונת קרית יובל. מוקדם יותר החליטו במוזיאון לפנות את העובדים והמבקרים מהמקום על דעת עצמם. לאחר השריפה הקודמת שפרצה במקום, הותקנו במוזיאון מערכות מתוחכמות למלחמה באש שהופעלו היום עם התקרבות הלהבות.

השריפה בירושלים, היוםצילום: אי-אף-פי

כוחות ההצלה והנהלת בית החולים הדסה עין כרם נערכים לתרחיש של פינוי החולים בשל השריפה המתקרבת. בנוסף, הם נערכים לפינוי בית החולים השיקומי אלין שנמצא באזור, בו מאושפזים ילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים. ‎המשטרה מבקשת מדיירי שכונת קרית יובל הסמוכה לסגור חלונות, להגיף את התריסים ולעקוב אחר ההנחיות בכלי התקשורת. חברת החשמל ניתקה את הזרם לרחובות שמריהו לוין, בלומנפלד, חיים חביב ומאיר אבנר. למקום הוקפצו כוחות נוספים מבית הספר לכבאות וממחוזות שכנים.

ביישוב נטף, הנמצא מצפון לאבו גוש, פרצה דליקה ביער הסמוך ליישוב. חמישה צוותי כיבוי פעלו לכיבוי הדליקה במקום, בסיוע של ארבעה מטוסי כיבוי. בתי היישוב לא ניזוקו.

בשבוע שעבר פרצו שתי שריפות באזור הרי ירושלים. חוקרי שריפות הגיעו למסקנה כי לפחות אחת מהן, שפרצה בפארק גילה בירושלים, פרצה מהצתה מכוונת. השריפה השנייה  פרצה באזור אבו גוש וגרמה לחסימה של כבישים באזור.

כוחות הכיבוי בירושלים, היוםצילום: אי-אף-פי
תושבים באזור השריפה בעין כרם, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי
השריפה באזור עין כרם, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ