ארכיאולוג במינהל האזרחי נהרג במפולת אבנים בשומרון

ההרוג, יובל פלג, בחן מערה על הדרך משכם לג'נין ובדק אם יש בה ממצאים ארכיאולוגיים כחלק מהכנות להרחבת כביש 60

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

יובל פלג, ארכיאלוג מהמינהל האזרחי, נהרג אתמול (חמישי) בקריסת מערה בשומרון. התאונה התרחשה בבוקר, בזמן שפלג יחד עם כמה פועלים בחנו מערה בכביש 60, על הדרך משכם לג'נין, כדי לבדוק אם יש בה ממצאים ארכיאולוגיים, כחלק מהכנות להרחבת הכביש במקום. פלג נלכד תחת אבנים במפולת. הפועלים שהיו איתו הזעיקו עזרה, אך ללא הועיל. 

פלג, תושב ההתנחלות כפר אדומים, עבד במינהל האזרחי 22 שנה. הוא התחיל כפקח זוטר, עד שהתקדם לתפקיד סגן קצין המטה לענייני הארכיאולוגיה. לצד עבודות הפיקוח על העתיקות, הוא ערך מחקרים רבים. בין היתר, התמחה בשיטות קבורה עתיקות, וערך מחקרים רבים באזור חברון. פלג היה מרצה אהוד שהשתתף במאות אירועים בתחום.

חנניה היזמי, קצין מטה ארכיאולוגיה במינהל, אמר על פלג: "אנחנו יחידה קטנה, ויש מערכת יחסים שהיא מעבר לעבודה ומכירים ככה גם את המשפחה. אנחנו בהלם, ובכורח הנסיבות הייתי צריך לטפל בדברים אחרים, והראש עוד לא התפנה לעסוק בזה, אבל הדברים האלו באים אחרי זה. יובל יצא למערה שהתגלתה במקום, וכבר עבדו עליה יומיים שם, ותוך כדי עבודה הרצפה קרסה. זה קרה לנו בבום, וזה דבר שאי אפשר להתכונן אליו, ואנחנו מנסים לחזק ולהתחזק".

זהו האסון השני ביהודה ושומרון בשנים האחרונות. ב–2010, נהרג הארכיאולוג פרופ' אהוד נצר בעת שנפל בחפירות בהרודיון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ