פעילי ימין הכו פעילי שמאל בהפגנה בת"א

הפעילים תקפו באלות כמה מפגינים לאחר שנשמעה האזעקה בעיר. מפגין אחד פונה לאיכילוב. הראפר יואב אליאסי: "תודה לחבר'ה של כהנא חי"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

כמה עשרות אנשי ימין התפרצו הערב (שבת) להפגנת שמאל בכיכר הבימה בתל אביב, איימו ופגעו במפגינים. מפגין אחד פונה לאיכילוב ונזקק לטיפול רפואי לאחר שהוכה על ידי פעילי הימין.

הפגנת השמאל החלה בסביבות השעה 20:00, ולמקום הגיעו כמה מאות מפגיני שמאל, וכ-20 שוטרים. לידם התקבצו גם כמה עשרות בודדות של פעילי ימין שהפריעו להפגנה וקראו קריאות גנאי לעבר המפגינים, ודחפו אותם. קצת אחרי השעה 21:00 נשמעו אזעקות ברחבי הארץ וגם בתל אביב. לטענת עדי ראייה שנכחו במקום, בשלב זה השוטרים התפזרו לתפוס מחסה ואיתם וגם המפגינים רצו לכל עבר, ומנגד פעילי הימין רדפו אחריהם והחלו לאיים עליהם ולקרוא לעברם קריאות גנאי. חלק ממפגיני השמאל הורחקו על ידי המשטרה לכיוון רחוב קינג ג'ורג', דרך שדרות בן ציון, ושם נותרו כ-100 מפגינים. השוטרים נותרו בכיכר הבימה.

ר', אחד מהמפגינים שביקש להישאר בעילום שם, סיפר ל"הארץ" כי "עד האזעקה ההפגנה היתה בשליטה מסוימת, ובאזעקה השוטרים הלכו להסתתר ומפגיני הימין נשארו והחלו לקרוא לעברנו קריאות מאיימות. בקינג ג'ורג' פינת בן ציון הגיעו כמה עשרות פעילי ימין על אופנועים עם אלות, מקלות וביצים, והחלו לתקוף אותנו. חבר שלי ניסה להגן על אחד המפגינים האחרים וחטף מכות. לא היו במקום שוטרים באותו זמן, כי הם נשארו בהבימה. חבר שלי איבד את ההכרה לכמה שניות, ועוברי אורח כנראה הזמינו אמבולנס ונסענו לאיכילוב. חבר שלי נשאר להשגחה הלילה".

הוא הוסיף כי "זה היה פחד אלוהים. מעולם לא חוויתי כזו אלימות בתל אביב בהפגנת שמאל. בשבוע שעבר היינו בירושלים וקרו כאלה תקריות דומות, ירושלים זה איכשהו הטריטוריה שלהם, אבל בתל אביב לא חשבנו שיקרה דבר כזה. אנחנו ברחנו כי לא היינו מוכנים לדבר כזה, גם המשטרה לא נאבקה בהם".

במקביל להתרחקות אנשי השמאל התפתחו גם עימותים בבית הקפה שמול כיכר הבימה, אחד ממפגיני הימין החל להתפרע בסמוך למקום, וכמה שוטרים החזיקו אותו. בעקבותיו נהרו לתוך בית הקפה כמה עשרות מפגיני ימין, אך השוטרים הדפו אותם.

שוטרים שנכחו במקום לאחר השעה 22:00 אמרו ל"הארץ" כי בהפגנה לא היו עצורים, לא דווח על פצועים וכי "האירוע תחת שליטה". במקום היו באותה שעה עוד מספר אנשי ימין בודדים שנשאו דגלים וקראו קריאות גנאי נגד שמאלנים. לטענת עדי ראייה ומפגינים, השוטרים לא עשו די על מנת למנוע את האלימות ולא עצרו אנשי ימין שאיימו על מפגיני שמאל.

בעמוד הפייסבוק של יואב אליאסי, מוזיקאי המוכר בכינוי "הצל", נכתב לאחר האירוע: "חברה תודה לכל מי שהגיע , התחלנו בשלושה אנשים מול 800 וסיימנו ב-350 אנשים מול אפס שלהם. זה היה מטורף לעשות את כל זה עם אזעקות ברקע ופיצוצים בשמיים, אבל לא זזנו ועמדנו על שלנו עד הסוף. נציג המשטרה (שאגב יצאו אתנו אחלה וראינו על הפנים של היס"מ את הגאווה והאיפוק לצד שלנו) לקח אותי לצד וביקש לראות מי החברים באריות של הצל, וככה הוא גם נתן שם לקבוצה שאני מארגן שזה בעצם כולכם. תודה לארגון "להבה" שהגיעו, תודה לחברה של בית"ר ירושלים ותודה לחברה של מכבי תל אביב , תודה לכנופיית 'אל יהוד' ותודה לחבר'ה של "כהנה חי". ביחד אנחנו כוח מול האויב האמיתי שמסתובב בינינו ,השמאל הרדיקלי, ותודה לחבר'ה שלי שמסתבר שנקראים האריות , ותודה רבה לצה"ל כל זה בישבילכם!!".

ההפגנה בכיכר הבימה, הערבצילום: רויטרס

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ