ארגון להב"ה מאיים לשבש חתונת מוסלמי ויהודייה

בעמוד הפייסבוק החדש של הארגון הפיצו בימים האחרונים את ההזמנה לחתונה, הצפויה להיערך בראשון לציון, וקראו להפגין במקום נגד נישואי הזוג

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

ארגון הימין הקיצוני להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש) מאיים לשבש חתונה של מוסלמי ויהודייה שמתוכננת להיערך ביום ראשון בערב בראשון לציון.

הארגון הפיץ בימים האחרונים את ההזמנה לחתונה של בני הזוג, מחמוד ומורל, תושבי יפו, וקרא לתומכיו להגיע למקום בכדי להפגין נגד נישואי הזוג המעורב. "יום ראשון כולנו בראשון! נבלה נעשתה בישראל! אנחנו לא שותקים אנחנו מגיעים למחות. תבואו עם שלטים ורמקולים. בשם ה' נעשה ונצליח! שתפו לכולם! לצערנו זה אמיתי", נכתב בעמוד הפייסבוק החדש של הארגון, בראשו עומד פעיל הימין הקיצוני בנצי גופשטיין.

הכלה מורל אישרה בראיון לגל"צ כי הם שכרו מאבטחים של אולם האירועים שיאבטחו את האירוע, והוסיפה כי "אנשים רוצים שיהיה לנו רע, אבל הם לא יצליחו בזה. אנחנו מתחתנים בהסכמה ואנחנו אוהבים". אנשים לא יודעים לעשות דו קיום בארץ ישראל". מורל ציינה כי אביה לא ינכח בחתונה, אך "אמא שלי מקבלת את זה באהבה ובשמחה". בהמשך הראיון החתן מחמוד הצטרף לשיחה ואמר כי הוא אינו מוטרד מהאיומים של ארגון להב"ה. "אנחנו חיים בדו קיום, שהמשטרה תעשה את העבודה. הם (להב"ה) לא מעניינים אותנו. אני בדיוק מודד את החליפה. אף אחד לא יכול להפריע לאירוע". 

ההזמנה לחתונה והפוסט של להב"ה

בשלושה ימים זכה הפוסט ליותר מ-2,000 לייקים, אך גם לתגובות זועמות רבות. רבים מחו על ההתערבות בחייהם הפרטיים של בני הזוג, והרצון לשבש את חתונתם. "בזיון וגועל נפש, עלוב האדם שיגיע לחתונה במטרה להפריד או משהו כזה, שכל אחד יחיה את החיים שלו, תפסיקו להיות חטטנים", כתב אחד המגיבים. "לאן הגענו שאנשים פה חושבים שזכותם לבוא לחתונה של אנשים שהם לא מכירים ולהפגין נגדה?! אתם כל כך שטופי מוח שזה מחליא! תתביישו לכם!", כתבה אחרת.

לפי הפרסום, החתן סיפר כי בת זוגו התאסלמה והם כבר נישאו בבית דין מוסלמי וכעת הם רק חוגגים את המאורע. הוריו של החתן, כמו גם אמה של הכלה, תומכים בנישואי הזוג, ואילו אביה של הכלה מתנגד ואף הודיע שאינו מתכוון להשתתף בחתונה.

בימים האחרונים הצליחו אנשי הארגון ותומכיהם להגיע אל בני הזוג ולחצו עליהם לבטל את החתונה. "מספר אנשים דיברו עם הכלה ללא הצלחה בינתיים", עדכנו אתמול בעמוד הפייסבוק של להב"ה. "אנחנו ממשכים לנסות. מדברים גם עם האולם. לא מתייאשים". בני הזוג הסתגרו אתמול בביתם וסגרו את הטלפונים שלהם.

הארגון פרסם את שמו ואת מספר הטלפון של אולם האירועים שבו צפויה להיערך מחרתיים החתונה. במודעה שהפיץ ברשת הפציר הארגון בתומכיו להתקשר לאולם ולדרוש את ביטול החתונה. "תסבירו להם שהשם שלהם נהרס וייהרס עוד בגלל שהם נותנים יד להתבוללות. לא לאיים!! רק להסביר באמת למה זה כואב לעם ישראל!", נכתב. באולם האירועים סיפרו אתמול כי הוטרדו בשיחות טלפון רבות, שכללו בעיקר גידופים, אך גם איומים ולכן החליטו להציב אבטחה באירוע. בני הזוג הודיעו לאולם כי בכוונתם לערוך את החתונה בכל מקרה.

מהאולם נמסר בתגובה כי "אנו פועלים כגן אירועים ופתוחים לכל סוגי הקהלים ללא הבדל גזע, דת ומין. אנו עושים כמיטב יכולתנו כדי שכל אירוע יתנהל על הצד הטוב ביותר".

הכנות להפגנה בעמוד הפייסוק החדש של להב"ה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ