עיריית בת ים בקמפיין נגד האיחוד עם ת"א

מסע הפרסום תחת הכותרת "צדק לבת ים - מחזירים את הכסף הביתה" הושק בסוף השבוע בהחתמת תושבים על עצומה; עיריית ת"א דווקא תומכת

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

עיריית בת ים יוצאת במסע הסברה נגד אפשרות האיחוד עם תל אביב. העירייה הודיעה היום כי בימים הקרובים תעלה קמפיין חוצות נגד איחוד הרשויות ובעד שינויים בחלוקת ההכנסות בינה ובין הערים סביבה – תל אביב, חולון וראשון לציון.

הקמפיין, תחת הכותרת "צדק לבת ים – מחזירים את הכסף הביתה", הושק למעשה בסוף השבוע, כאשר עשרות פעילים הסתובבו בטיילת בת ים והחתימו תושבים על עצומה. מנגד, בעיריית תל אביב מביעים תמיכה עקרונית באיחוד עם בת ים.

בשבוע שעבר התכנסה לראשונה ועדת החקירה שמינה שר הפנים גדעון סער לבחינת איחוד בין תל אביב לבת ים. סער אמר בפתח ישיבה כי הורה לוועדה, בראשות בני וקנין, לשעבר ראש העיר אשקלון, לבחון תחילה איחוד של שתי הרשויות לרשות מקומית אחת.

צילום: מתוך עמוד קבוצת הפייסבוק "צדק לבת ים"

רק אם אפשרות זו תיפסל, תבחן הוועדה שינויים בחלוקת ההכנסות בין תל אביב, בת ים, ראשון לציון וחולון. סער ציין כי אם הוועדה תמליץ על איחוד יהיו לכך השלכות על רשויות נוספות. וקנין העריך כי הוועדה תשלים את עבודתה תוך חצי שנה.

ראש העיר בת ים בפועל, יוסי בכר, הממלא את התפקיד מאז השעייתו של שלומי לחיאני, אמר אתמול "לא ניכנע לאיומי האיחוד, נמשיך לדרוש חלוקה צודקת של הכנסות בין הערים", אמר בכר.

שר הפנים הקים את הוועדה בעקבות עתירה שהגישה עיריית בת ים לבג"ץ, ובה טענה כי חלוקת ההכנסות בינה ובין הרשויות סביבה אינה הוגנת. ועדה קודמת, שבחנה ב–2009 את גבולות בת ים, ראשל"צ וחולון, קבעה כי יש ביניהן פערים גדולים, אך לא המליצה על שינויים.

שר הפנים ויו"ר הוועדה לבחינת האיחוד בין הערים, בישיבתה הראשונה בשבוע שעברצילום: דודו בכר

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ