מופע פורמולה 1 בירושלים: שיבושי תנועה כבדים צפויים בבירה

היום ומחר ייערך בעיר מיצג מוטורי של מכוניות ואופנועים. רחובות מרכזיים ייסגרו; העירייה וסיטיפס לא הגיעו להסכמה על תגבור הרכבת הקלה

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

היום (שני) ומחר ייערך במרכז ירושלים מופע "פורמולה 1", מיצג מוטורי של מכוניות ואופנועי מרוץ. עשרות אלפי צופים צפויים להגיע לרחובות ירושלים כדי לחזות במרוץ. האירוע צפוי לגרום לשיבושי תנועה כבדים במרכז ירושלים ובעיר כולה בשל סגירת הכבישים במרכז העיר למשך שעות ארוכות ושיבוש מסלולי האוטובוסים. משא ומתן שנערך בין עיריית ירושלים לבין חברת סיטיפס, מפעילת הרכבת הקלה, התפוצץ והצדדים לא הצליחו להגיע לסיכום בנוגע לתגבור מערך הרכבות בימי האירוע. כך שבנוסף לסגירת חלק ניכר מהרחובות הראשיים של מרכז ירושלים לכלי רכב צפויים גם עומסים קשים בתחבורה הציבורית.

בין הרחובות שייסגרו היום ומחר, מ-20:00-12:00: יצחק קריב, דוד המלך, דוד רמז, דרך חברון חטיבת ירושלים, מנהרת צה"ל לשני הכיוונים, אגרון, קרן היסוד, דרך בית לחם, חיל ההנדסה ורחוב הצנחנים. רוב הרחובות לא ייסגרו לכל אורכם, אלא בקטעים העוברים במרכז ירושלים. זו השנה השנייה שראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מקדם את האירוע והוא נערך בצל ביקורת מצד יריביו הפוליטיים על התקציבים המושקעים במופע וההפרעה לחיי התושבים.

מרוץ פורמולה 1 בירושלים, בשנה שעברה. רוב הרחובות לא ייסגרו לכל אורכםצילום: אורן נחשון

"מופע הפורמולה אל מול חומות העיר העתיקה בירושלים משך אליו בשנה שעברה למעלה מרבע מיליון איש והביא לתרומה עצומה לכלכלת העיר, לתיירות ולמיתוגה של ירושלים בעולם", אמר ברקת. "תמונות רכבי הפורמולה שועטים ברחובות העיר העבירו לכל העולם מסר שירושלים היא עיר פתוחה ומזמינה, עיר של תרבות וספורט מהם נהנים כל התושבים וכל המבקרים".

בנוגע לתגבור מערך הרכבות מהעירייה נמסר כי "לצערנו סיטיפס זכיינית הרכבת הקלה לא הצליחה לספק שום תגבור ממשי של הנסיעות. הם דרשו סכום עתק של 100 אלף שקל תמורת הגעה של הרכבת כל 4.5 דקות במקום כל 6 דקות, זאת בנוסף לרווחי רכישת הכרטיסים, דבר שנראה כסחיטה על חשבונם של תושבי ירושלים, והעירייה לא תיתן לו יד. לפיכך, העירייה התארגנה להפעלת הסעות חינמיות מחניון הלאום וחניון טדי, על מנת לתת פתרון הן בהגעה והן בסיום האירוע. חשוב להדגיש כי לאחר שנשלחה ההצעה ועוד בטרם נוהל משא ומתן לגביה, הודיעה חברת סיטיפס כי היא מושכת את הצעתה. פחות מיממה מרגע שליחת ההצעה".

"צר לנו שהעירייה בחרה להאשים את סיטיפס במחדליה", נמסר בתגובה מהחברה המפעילה את הרכבת הקלה. "נציגי העירייה פנו לסיטיפס ברגע האחרון בבקשה לתגבור הרכבות. נדמה כאילו העירייה הופתעה מקיומו של האירוע ולא חשבה להיערך לו מבעוד מועד. אף על פי כן, סיטיפס השקיעה מאמצים ניכרים על מנת להיענות לבקשות לתגבור והעבירה הצעה בהתאם. לצערנו לא קיבלנו כל תגובה מהעירייה להצעה. לעניין הכספי, במסגרת ההסכם הנוכחי עם המדינה, סיטיפס אינה מקבלת תוספת תמורה מכרטיסי הנסיעה ולכן תגבור אמור להיעשות כנגד תשלום. תמוה שהעירייה אינה בקיאה בפרטים למרות שאלו הובהרו לה ולמרות שהעירייה עצמה הינה צד להסכם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ