שריפה גדולה השתוללה הלילה (שבת) בשמורת נחל גמלא שברמת הגולן, ככל הנראה בשל פגיעת ברקים, והביאה לסגירתה למטיילים הבוקר. כוחות הכיבוי הצליחו להשתלט על הדליקה רק בשעות הבוקר, ולפי ההערכה כ-3,000 דונם של חורש טבעי וקוצים נשרפו כליל.

הדליקה בנחלים גמלא ודליות פרצה אמש בסביבות 22:00, ובמקביל לה פרצו שריפות נוספות בסמוך למושבים יונתן וכנף שבאזור. היא המשיכה להתפשט במשך הלילה.  

השריפה בנחל גמלא, הלילהצילום: דוברות כבאות מחוז צפון

דובר כבאות מחוז צפון, נתן בן שימול, הסביר כי תוואי השטח והחשכה הקשו על כיבוי השריפה. לדבריו, ניתן היה להגיע לערוץ שבו היא התחוללה רק בשבילים ולא ניתן היה להיעזר במטוסי הכיבוי בלילה. "עם אור ראשון המריאו המטוסים כדי לסייע בהשתלטות על השריפה", אמר, "צוותי כיבוי מגליל-גולן עבדו בשיתוף  פעולה עם רשות שמורות הטבע והגנים, המשטרה, חיילים ובוקרים מרמת הגולן, ולאחר ריכוז מאמצים הושגה שליטה על האירוע".

רשות הטבע והגנים דיווחה שעד שעות הצהריים הגיעו עשרות אלפי מטיילים לגנים הלאומיים ולשמורות טבע. מספר גדול של מבקרים היה בגן לאומי קיסריה ובגן לאומי עין חמד שליד אבו גוש. מבקרים רבים הגיעו גם לגן לאומי ציפורי, שבו מתקיים פסטיבל בעלי מלאכה ולגן לאומי ממשית שבו מתקיים השוק הנבטי.

שמורת נחל גמלא לאחר ההשתלטות על הדליקה, הבוקרצילום: דוברות כבאות מחוז צפון

מטיילים רבים נמצאים באתרי מים ובהם שמורת תל דן, שמורת הבניאס וכן בגן לאומי מקורות ירקון. הרשות קראה למטיילים לעקוב אחר הודעות מזג אוויר לפני יציאה לטיולים בדרום בשל חשש משטפונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ