קריאה להחרמת מנהרות הכרמל בעקבות העלאת מחירים

יותר מ-25 אלף איש הצטרפו בימים האחרונים לדף פייסבוק הקורא לחרם על המנהרות ביום ראשון הקרוב. מאז נפתחו ב-2010 הועלו תעריפי הנסיעה חמש פעמים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

יותר מ-25 אלף איש הצטרפו בימים האחרונים לדף פייסבוק בשם "מחאת מנהרות הכרמל", הקורא לאנשים להימנע מנסיעה בהן בשל העלאת תעריפי הנסיעה וכן לחרם צרכנים מוחלט על המנהרות ביום ראשון הקרוב.

אביגיל, תושבת אזור חיפה שיצרה את דף הפייסבוק יחד עם חברה סיפרה שהכל החל כאשר ראתה ביום רביעי שעבר בלילה פוסט שהעלה לפייסבוק ראש העיר חיפה יונה יהב על העלייה הצפויה במחירי הנסיעה. "כשראיתי את זה, את המחיר הלא סביר בעליל שכרמלטון (החברה המפעילה את המנהרות — נ"ש) דורשת זה מאוד קומם אותי", סיפרה אביגיל.

לדבריה, תחילה הפיצו השתיים את הדף רק לחברים אבל כעבור יומיים הוא כבר קיבל  10,000 לייקים, וכעבור ארבעה ימים 20,000. "כל כמה דקות עוד מישהו כותב שהוא הסיר את המינוי שלו והוא לא נוסע", אומרת אביגיל. "יש מחאה מאוד פעילה, היא אמנם לא מתבטאת בהפגנות, אבל היא מאוד מסיבית".

הכניסה הדרומית למנהרות הכרמלצילום: אבישג שאר-ישוב

מנהרות הכרמל נפתחו לפני כארבע שנים ומאז עלו המחירים חמש פעמים. ב– 2010 היה המחיר לכיוון (שני מקטעים) לרכב פרטי 11.40 שקלים, ואילו כיום, לאחר ההעלאה האחרונה שנכנסה לתוקף כבר עומד המחיר על 17.40 שקלים. לשם המחשה, אדם הנוסע לעבודה יום יום ברכב פרטי דרך המנהרות אמנם חוסך לא מעט דלק ומפחית את הבלאי של הרכב, אך הוא יצטרך לשלם לא פחות מ– 34.80 שקלים ליום ו– 174 שקלים לשבוע עבודה של חמישה ימים.

לנוסעים במכוניות מסחריות העלות אף גבוהה יותר — 52.20 שקלים ברכב ציבורי לכיוון, ו– 86.98 שקלים למשאיות. "הדרישה שלנו היא להוריד את מחירי הנסיעה לארבעה שקלים למקטע ושמונה שקלים לכיוון", אומרת אביגיל ומוסיפה שיש גם לתת 50% הנחה לאנשים עם נכויות ולאזרחים ותיקים ואפשרות לכל נהג לעשות מינוי חודשי או שנתי בהנחה.

אל ציבור המוחים הגדול הצטרפו גם מועדון אוהדי מכבי חיפה שהפיקו סרטון בו הם קוראים לאוהדים לא לנסוע במנהרות ביום ראשון הקרוב למשחק שעתיד להתקיים באצטדיון סמי עופר. מחברת כרמלטון נמסר כי "הפרויקט משרת נאמנה ובצורה מוצלחת את תושבי חיפה והצפון, זה יותר מארבע שנים. פרויקט מנהרות הכרמל פועל מכח שורה של הסכמים, חוזים והתחייבויות עוד טרם הקמת הפרויקט, המגדירים את כלל התנאים להפעלתו, לרבות נושא תעריפי האגרה. תעריפי אגרת הנסיעה במנהרות הכרמל נקבעו על ידי המדינה, ועדכונם נעשה בהתאם להנחיות בהסכם הזיכיון".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ