שני הרוגים בהתרסקות מטוס קל בראשון לציון

עדיין לא ברור מה גרם לתקלה, שהביאה את המטוס להתרסק לתוך מבנה במנחת המטוסים. פרמדיקים שהוזעקו למקום קבעו את מות שני הטייסים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני בני אדם נהרגו הבוקר (ראשון) בהתרסקות מטוס קל מסוג אולטרא-לייט במנחת המטוסים בראשון לציון. כעשר דקות לאחר שהמריא המטוס, חזרו הטייס משה באסל (57) מיבנה והנוסע לכיוון המנחת בעיר בעקבות ערפל כבד באזור ובעת ניסיון הנחיתה התרסקו לתוך סככת הטיסנים במקום. לפי ההערכה ראשונית, שילוב של תנאי מזג אוויר וטעות אנוש גרמו לתאונה.

כוחות של מגן דוד אדום שהוזעקו לזירת האירוע קבעו במקום את מותם של השניים. אופיר פרנטקי, פרמדיק שהגיע למקום, סיפר כי "כשהגענו למקום ראינו מטוס שהתרסק ובתוכו נלכדו שני נוסעים ללא רוח חיים, ניסינו להעניק להם טיפול רפואי אך לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".

לדברי מומחה תעופה הראות היתה לקויה, ו"ברגע שנקלעו לערפל היה עליהם לנסות וליצור קשר עם הבקרה האווירית, כדי לנסות ולמצוא מקום נחיתה חליפי ולא לנסות לחזור לנחיתה. שכן, מטוסי האולטרא לייט מדגם זה לא מצוידים במכשור המאפשר להם להתמודד עם חוסר ראות כמעט מוחלט". מומחה התעופה הוסיף כי הנחיות הבטיחות לטייסים על כלי טיס פשוטים כאלה היא לפעול בתנאי ראות של קשר עין עם הקרקע והאופק, "דבר שעל פי כל הסימנים לא התקיים באירוע.

בדו"ח שחיבר בשנת 2009, התריע רז על כשל מערכתי בהדרכת חניכי טיס פרטיים בישראל בנושא הנחיתות, אשר גורם להישנותן של תאונות אוויריות. הדו"ח מצא ליקויי בטיחות חמורים בענף מטוסי האולטרה לייט (מטוסים זעירי משקל, אז"מים) בישראל, הגובלים לכאורה במעשי מרמה פליליים.

זירת ההתרסקות, הבוקר

ממצאי הדו"ח הצביעו על שיתופי פעולה פסולים בין בעלי מטוסים, חברות מסחריות ומכוני בדק למטוסים ופקחי רשות התעופה האזרחית (רת"א); על ליקויים בתחזוקת כלי הטיס במכוני בדק המתמחים בנושא; על חריגות ביודעין מתקנות הטיס ועל עבירות שנעשו בסיוע מבקרי הרשות או בעצימת עיניים.

הריסות המטוס, הבוקר

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ