בתי ספר בת"א: המרתון לא יאפשר לקיים לימודים בשישי; העירייה: יש לקיימם כסדרם

חרף הוראת משרד החינוך והעירייה, בתי ספר וגנים רבים בעיר צפויים להישאר סגורים ביום המירוץ בשל חסימת הכבישים. חברת מועצת העיר: "לא יעלה על הדעת שיבוטלו לימודים בגלל אירוע מסחרי"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

בעקבות הביקורת הציבורית בשנה שעברה, לא ביטלה השנה עיריית תל אביב את הלימודים במוסדות החינוך ביום שישי, יום קיומו של מרתון תל אביב. העירייה אף הבהירה למוסדות החינוך כי יש חובה לקיים את הלימודים כסדרם. למרות זאת, ל"הארץ" נודע כי בתי ספר וגנים בתל אביב צפויים להישאר סגורים, בשל חסימות הכבישים הרבות. כך למשל, הודיע מנהל גימנסיה הרצליה, ד"ר זאב דגני, כי הלימודים לא יתקיימו "עקב המרתון וסגירת הכבישים מסביב לגימנסיה ובשכונות המגורים". גם גנים רבים הודיעו להורים כי המרתון ימנע את פתיחתם מחר.

בשנה שעברה הודיע משרד החינוך כי לא יאפשר שוב לעיריית תל אביב לבטל יום לימודים בשל אירוע מסחרי. לפני שבועיים פנתה לעירייה ציפי ברנד-פרנק, חברת מועצת העיר תל אביב מטעם סיעת "שימו לב הורים" וביקשה למפות את הבעיות הצפויות בגנים ובבתי הספר ובמידת הצורך לארגן הסעות לצוותי ההוראה, על מנת למנוע שיבושים במערכת החינוך. למרות זאת, לדבריה, לא נעשתה היערכות מתאימה על מנת להבטיח את קיום הלימודים בכל מוסדות החינוך.

"עיריית תל אביב והעומדים בראשה ממשיכים לזלזל בתושבים, להעדיף אירועים מסחריים וגרוע מכך לזלזל בחוק כתוב במדינת ישראל המחייב קיום לימודים", אומרת ברנד-פרנק. לא יעלה על הדעת כי מנהלי בתי ספר וגנים ייאלצו לבטל ימי לימודים היות והעירייה לא נערכה מבעוד מועד להבטיח הגעת הצוותים ולקיים לימודים כסדרם". ברנד-פרנק מציינת כי בכוונתה לפנות למבקר המדינה ולמנכ"לית משרד החינוך ולבקש מהם לבחון את התנהלות העירייה.

מרתון תל אביב, בשנה שעברהצילום: הדר כהן

לקראת המרתון ובשל החשש שחלק מאנשי הצוות לא יצליחו להגיע לגנים, ביקשה העירייה מהגננות להכין מראש שני הורים מתנדבים ולהיערך לאפשרות של איחוד גנים ביום המרתון. בהסתדרות המורים מתחו ביקורת על הבקשות האלה של העירייה. "לא נאפשר לאף גננת לשאת באחריות כתוצאה מהנחיות לא אחראיות", כתבה לעירייה יו"ר סניף תל אביב בהסתדרות המורים, ליאורה אלמוג. "גן ילדים לא ייפתח עם הגעת איש צוות אחד ולא ניתן לאחד שתי כיתות גן ולהפיל את האחריות על גננת אחת, שאינה מכירה את ילדי הגן הסמוך".

במקצים השונים של מרתון תל אביב צפויים להשתתף השנה כ-30 אלף רצים. בשל החום הצפוי בצהריים הודיעה השבוע העירייה על הקדמת מועדי ההזנקות של המקצים השונים. ריצת המרתון עצמה תצא לדרך כבר ב-5:45 בבוקר. כל המקצים יחלו ויסתיימו בנקודת הזינוק בשדרות רוקח, סמוך לגני התערוכה. המקצים השונים יעברו בצפון תל אביב, במרכז העיר, בדרומה וביפו. המשטרה תחל לחסום כבישים ב-4:00 לפנות בבוקר וצירי התנועה ייפתחו מחדש עד 13:00 בצהריים.

עיריית תל אביב מסרה בתגובה כי היא "עושה את מרב המאמצים על מנת לקיים את יום הלימודים ביום המרתון כסדרו, ופועלת כדי לאפשר הגעה של הצוותים החינוכיים ושל התלמידים לכלל מוסדות החינוך העירוניים. העירייה עדכנה מבעוד מועד את הצוותים החינוכיים על דרכי גישה חלופיות באמצעות רכב פרטי ובאמצעות תחבורה ציבורית. בנוסף, תפעיל העירייה ביום המרתון מוקד מיוחד לצוותים החינוכיים במחלקה לגני ילדים, על מנת לכוון סייעות וגננות שמתקשות להגיע אל עבר המקום הנגיש הקרוב ביותר לגן. מרתון תל אביב הוא אירוע ספורט מוביל בעל שם בינלאומי, ואנו בטוחים כי תושבי העיר יגיעו להשתתף, לעודד ולשמוח בחגיגת הספורט הגדולה".  

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ