מאות השתתפו בהלוויית שבעת ילדי המשפחה שמתו בשריפה בביתם בברוקלין

השבעה נקברו בהר המנוחות בירושלים. אביהם ספד להם: "הוא לקח שבעה שושנים, אחד לא מספיק?". הרב שבמוסדותיו למדו בעבר הילדים: "גם העולם הגויי הזדעזע מהאסון"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

מאות בני אדם השתתפו אחר הצהריים (שני) בהלווייתם בהר המנוחות בירושלים של שבעת ילדי משפחת ששון שמתו שלשום בשריפה שפרצה בביתם שבברוקלין, ניו יורק. בין המשתתפים הרב הראשי לישראל דוד לאו, ראש העיר ירושלים ניר ברקת ורב העיר אריה שטרן.  

השבעה - אליאן (16), דוד (12), רבקה (11) יהושע (10), משה (8), שרה (6) ויעקב (5) מתו בדליקה בביתם כתוצאה מתקלה בפלטת חימום. אם המשפחה ועוד ילדה מאושפזות במצב קשה לאחר שהצליחו לקפוץ מחלון הבית. 

האב, גבי ששון, שלא היה בבית בזמן האירוע, הזכיר בהספדו את הפסוק משיר השירים "דודי ירד לגנו ללקוט שושנים", ואמר בבכי: "הוא בא לגן, הוא לקח שבעה שושנים. למה שבעה? אחד לא מספיק? שבעה שושנים, כל כך יפים, טהורים. אין כאלו ילדים אני אומר לכם, אין. כל כך טהורים, כל כך טהורים הם היו". ששון אמר על אשתו גייל, הנאבקת על חייה בבית חולים בניו יורק, יחד עם בתם הקטנה ציפורה, כי היא "מסרה נפשה מיום שהתחתנו עד הרגע האחרון כשהיא קפצה מהקומה השנייה מהחלון הכל שרוף, לרוץ לשכנים, לבקש עזרה להציל את הילדים שלה". 

הלווייתם של שבעת ילדי משפחת ששון, היום בירושליםצילום: אי־פי

הרב אברהם לייזרזון, יו"ר החינוך העצמאי, שבמוסדותיו למדו הילדים כשחיו בישראל, אמר כי "גם העולם הגויי הזדעזע מהאסון הזה. לא רק יהודים, לא רק שומרי מצוות. גם הילדים שלמדו בתלמוד תורה 'חכמת שלמה'. התלמידות (בבית הספר שבו למדו הבנות; י"א) מתהלכות המומות, הן לא מצליחות להמשיך את סדר החיים שלהם למרות שעברו שנתיים מאז שהמשפחה עזבה אבל האמא שמרה על קשר רציף איתן. הם ציפו לחזור בחזרה ולגדל אותן בישראל ולראות מהן נחת. עם ישראל בוכה ומיילל ומקונן".

הרב לייזרזון פנה לילדים ואמר: "אתם עולים למעלה מצפים לכם אצל כסא הכבוד. השכינה הקדושה תקבל אתכם בזרועות פתוחות משום שאתם כפרה של כלל ישראל. הזעיקו שמיים על האמא, שהשם יעזור ותינצל לחיים טובים וארוכים ושלמים. הזעיקו שמיים אצל הקב"ה שיחוס וירחם על הבת, והשם ייתן את הכוחות העל טבעיים לאבא גבריאל ששון, שייתן לו את הכוח כפי שהוא נותן לנו את הכוח".

הרב אליהו זיידל, מנהל התלמוד תורה בשכונת רמת שלמה, שבו למדו הבנים דוד, יהושע ומשה, אמר כי שלושתם היו "חלק מהחבורה שלנו". הוא פנה למבוגר מהבנים, ואמר: "דוד, אני זוכר כמו לפני רגע כשנפרדנו לפני שנה וחצי, נתת לי יד ואמרת, עם חיוך, 'אנחנו לא נפרדים, אנחנו נחזור'. לזה התכוונת אנחנו נחזור? ריבונו של עולם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח מכתב תנחומים למשפחה. "אין יגון גדול יותר מאובדן בנים ובנות והייסורים גדולים עוד יותר כשמדובר בילדים רכים בשנים", כתב נתניהו.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ