יותר מחצי מיליון איש טיילו במהלך היום ברחבי הארץ

פרט לעומסי התנועה, נראה כי אזרחי ישראל מנצלים היטב את חופשת חול המועד. כ-300 אלף מבקרים פקדו את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע, היתר בילו בצעדות, בבתי מלון ובחופי הכנרת

נעה שפיגל
נעה שפיגל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

יותר מחצי מיליון ישראלים ניצלו היום (שני) את מזג האוויר הנוח וטיילו ברחבי הארץ. מרשות הטבע והגנים נמסר כי כ-300 אלף מהמטיילים פקדו את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. כמו כן, תנועה ערה במיוחד הורגשה באתרים שבהם התקיימו פעילויות מיוחדות לחג, כמו הגן הלאומי בקיסריה שם התקיים פסטיבל "העת העתיקה" והגן הלאומי ממשית, שם התקיים השוק הנבטי.

גם אל שמורות הטבע בצפון הארץ הגיעו מטיילים רבים, ופקדו מסלולים המשלבים גם רחצה או שכשוך במים, בין היתר בבניאס, בתל דן, ביהודיה, בחורשת טל ובנחל עיון. ביערות ובפארקים של קרן קיימת לישראל טיילו כ-250 אלף איש ובצפון הורגשה תנועה ערה בין היתר במירון, בית קשת ויער עופר, שהיו כולם בתפוסה מלאה.

מבקרים בגן לאומי אפולוניה, היוםצילום: חגי יוחנן

במהלך היום השתתפו מאות בני אדם בצעדת "נפגשים בשביל ישראל" שהחלה באילת והסתיימה בשאר יישוב, ונטלו חלק בפעילויות באזור הר דבורה. יותר מ-20 אלף מטיילים ביקרו בפארק בריטניה הסמוך לבית שמש. מספר דומה של מטיילים הגיע ליער קנדה וליער בן שמן, שהיו משעות הצהריים בתפוסה מלאה. צפיפות נרשמה גם ביער להב, בפארק דימונה ובפארק ירוחם בדרום.

יחידת חילוץ גולן הוזעקה לטפל בשלושה מקרים של מטיילים שנזקקו לחילוץ, בנחל יהודייה ובבניאס שם נפצעו שתי מטיילות ופונו למרכז הרפואי זיו בצפת. בשל תנועת המטיילים ברחבי הארץ היו במהלך היום גם עומסי תנועה בכבישים במהלך היום.

מתחילת חג הפסח, בילו בחופי הכנרת המוכרזים של איגוד ערים כנרת יותר מ-55 אלף נופשים, ובבתי המלון בטבריה היתה תפוסה של 100%. מאיגוד ערים כנרת נמסר כי החופים שנותר בהם מקום ומומלץ להגיע אליהם הם חוקוק צפון, אמנון, צאלון ושיזף־רותם.

מטיילת בשוק הנבטי בממשית, היוםצילום: תום עמית
צופים במופע בגן הלאומי בבית שאןצילום: אטי קוריאט

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ