נעה שפיגל
נעה שפיגל

כמה עשרות אלפי בני אדם מכל רחבי הארץ הגיעו אמש (רביעי) להר מירון להילולה השנתית של רבי שמעון בר יוחאי (רשב"י). עד שעות הבוקר נפצעו באורח קל כ-90 משתתפים, לאחר שנפלו מגובה או נחבלו כתוצאה מצריכת יתר של אלכוהול ומהדוחק במקום. 12 מהם פונו באמבולנסים לבית החולים זיו בצפת.  

מאות אנשי משטרה, כיבוי, רפואה וסדרנים מאבטחים ודואגים למהלך התקין של האירוע ההמוני. כבישים רבים נחסמו בצפון מבעוד מועד והקהל הרב הורשה להגיע למקום רק באוטובוסים שיצאו מחניונים מסודרים.

בשמונה וחצי נערך טקס ההדלקה הראשון של חסידות בויאן, ובהמשך צפויות הדלקות נוספות עד מחר בשבע בערב. בכניסה למקום נפרסו דוכנים שונים, ולצד מכירת חפצי קודש שונים ומזון, היו גם לא מעט אנשים שביקשו תרומות. 

הילולת הרשב"י ממעוף הציפורצילום: דוברות המשטרה

ידידיה חזן, מנהל סניף איחוד הצלה במרחב אשר, סיפר שהאירוע מתנהל ללא תקלות מיוחדות, למעט כמה מבקרים שנחבלו בצורה קלה מנפילות או שלא חשו בטוב.

לאה, שהגיעה מירושלים סיפרה כי היא מגיעה כל שנה להילולה, והשנה זה לקח למשפחתה חמש שעות. עליה סוויסה מאשקלון סיפרה שיצאו כבר בשבע בבוקר מהבית כדי להספיק ולבקר "אצל כל הצדיקים באזור".

אתי מחולון מגדירה את עצמה מסורתית, וזו הפעם הראשונה שלה בהילולה במירון. "ציידו אותי בכל מיני בקשות. ביקשו שאתפלל לאנשים לרפואה, לזיווג, לפרנסה, לזרע של קיימא, אבל עוד לא הספקתי לעשות את זה. אני מחכה שחבר שהוא חסיד ברסלב יבוא לקחת אותי שאדע איפה להתפלל".

המונים בהילולת הרשב"י במירון, הערב צילום: SatLink Communications - ציל

פנינה ממגדל העמק, לעומת זאת, סיפרה שהיא מגיעה למירון לעתים קרובות, לא רק בל"ג בעומר. "צריך לדעת להתחבר. הצדיק בשבילי זה כמו מצבר שמטעין אותי. אני מאמינה שהוא עוזר, הוא השליח שלנו. היום יום מיוחד, מספיק להסתכל על הירח כדי להבין". 

חזן תיאר את האירוע כפורים וכיפורים ביחד: "מצד אחד יום כיפורים שיושבים ומתפללים ובוכים בזכות היום הקדוש הזה לקדוש ברוך הוא שימלא את המשאלות, ויש פורים כי יש ריקודים ושמחה, וזה באותו הלבל, כי השמחה והבכי מגיעים מאותו המקום".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ