גדי ירקוני שאיבד את רגליו ב"צוק איתן" נבחר לראשות המועצה האזורית אשכול

בחירות לראשי רשויות נערכו בערד ובמועצות האזוריות גלבוע ואשכול בעקבות בחירת בעלי התפקידים לכנסת. ניסן בן חמו יחליף את טלי פלוסקוב בערד ועובד נור ימלא את תפקידו של דני עטר בגלבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראשי רשויות חדשים נבחרו אמש (שלישי) במקום ראשת העיר ערד וראשי המועצות האזוריות אשכול וגלבוע שנבחרו לכנסת ה-20. בבחירות לראשות המועצה האזורית אשכול נבחר גדי ירקוני, בן 47, חבר קיבוץ נירים. ירקוני, ששימש עד כה רכז המשק של הקיבוץ, נפצע מפגיעת הרקטה האחרונה במלחמה בקיץ שעבר ואיבד את שתי רגליו. הוא זכה ב-51% מקולות הבוחרים וגבר על אורי נעמתי מעין הבשור שקיבל 44.5% מהקולות ורן גויטע משדי אברהם שקיבל 4.5% מהקולות.

ירקוני ייכנס לתפקיד בשבוע הבא ויחליף את חיים ילין שנבחר לכנסת מטעם מפלגת יש עתיד. בתום ספירת הקולות אמר ירקוני כי הוא "גאה להנהיג את האזור המאתגר והמיוחד הזה ואת התושבים, הראויים לכל תמיכה על נחישותם בהתיישבות בגבולות ישראל ועל הדבקות בעשייה החקלאית גם בתקופות ביטחוניות קשות".

ירקוני מצביע בבחירות במועצה האזורית אשכול, אתמולצילום: רונית מינקר

עו"ד ניסן בן חמו, בן 41, נבחר לראשות העיר ערד מטעם מפלגת יש עתיד ברוב של 72%, וגבר על ולד סלנדרסקי מטעם הליכוד. "עומדים בפנינו אתגרים גדולים, אהיה ראש העיר של כל התושבים", אמר בן חמו לאחר זכייתו.

בבחירות הקודמות הפסיד ראש העיר הנכנס לטלי פלוסקוב, שנבחרה לכנסת מטעם מפלגת כולנו. לפני היבחרו לראשות העיר הוא שימש יו"ר האופוזיציה בעירייה. הוא אמר לאחר פרסום תוצאות הבחירות כי מדובר בסגירת מעגל של עבודה שהחלה לפני כשנתיים, במטרה לעמוד בראש העירייה.

עובד נור, בן 44 מגן נר, ניצח בבחירות לראשות המועצה האזורית גלבוע עם 47% מהקולות. הוא גבר על גילי עוז שקיבל 30% מהקולות ועל מוטי כהן עם 23%. נור יחליף את דני עטר, שנבחר לכנסת מטעם מפלגת המחנה הציוני. נור כיהן בעבר כיו"ר ועד היישוב גן נר בהתנדבות וכן כמנהל היישוב תמרת שבעמק יזרעאל. הוא התמודד גם בבחירות למועצות האזוריות ב–2013, אז הפסיד לעטר.

ראש העיר הנבחר ניסן בן חמו מצביע בבחירות המקומיות בערד, אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ