הבחירות למזכ"ל תנועה הקיבוצית: ניר מאיר זכה בסיבוב ראשון

המועמד מקיבוץ קבוצת שילר ניצח בבחירות עם כמעט חצי מקולות הבוחרים. השנה עמד אחוז ההצבעה בבחירות על כ-35% בלבד, ירידה של כעשרה אחוזים מהבחירות הקודמות

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
שירלי סיידלר

ניר מאיר, המועמד מקיבוץ קבוצת שילר נבחר הלילה (רביעי) עם 45.4 אחוז מכלל הקולות. אחוז ההצבעה בבחירות עמד על כ-35% בלבד, כעשרה אחוזים פחות מהבחירות הקודמות, בהן זכה , שנבחר לכנסת ה-20.

עם קבלת התוצאות על נצחונו אמר מאיר כי זה הזמן להחזיר את התנועה הקיבוצית אל מוקדי העשייה החברתית בישראל: "אני רואה בתפקיד מזכ"ל התנועה שליחות ערכית גדולה שלצידה אחריות עצומה. בפני התנועה הקיבוצית עומדים אתגרים גדולים וגורליים, אשר על מנת לעמוד בהם בהצלחה חובה עלינו לשלב ידיים יחד עם כל הכוחות המרכזיים והאיכותיים שיש לנו להציע. אני מודה מקרב לב לאלפי התומכות והתומכים שהביאו את הניצחון". מאיר יכנס באופן רשמי לתפקידו כמזכ"ל בישיבת מועצת התנועה הקיבוצית שתתקיים שבוע הבא ברמת אפעל.

מזכ"ל התנועה הקיבוצית הנכנס, ניר מאיר

מאיר, בן 59 נולד וגדל בקבוצת שילר, והוא דור שלישי למייסדי הקיבוץ. לפני כחודש לקראת הבחירות, סיים קדנציה בת ארבע שנים כיו"ר התאחדות הארגונים הכלכליים הקיבוציים, ומשמש כיום כיו"ר הקיבוצים ניר עם וכפר עזה, לאורך השנים היה מזכיר ביותר מעשרה קיבוצים ברחבי הארץ. היה ממקימי קרן סל"ע לערבות הדדית בקיבוץ, קרן הדואגת לסיוע פנסיוני לחברים ותיקים שנותרו ללא פנסיות, והיה יו"ר ברית פיקוח  ויו"ר האחזקות בתנובה. מאיר נשוי ואב לארבעה, אביו אריה נפל בהובלת קרב ההבקעה לרצועת עזה בשנת 1967.

בקדנציה הקרובה מאיר צפוי להתמודד עם נושאים הבוערים ברבים מהקיבוצים בארץ, בהם ויישוב סכסוכים מול מנהל מקרקעי ישראל, כמו גם הדאגה להמשך הצמיחה הדמוגרפית ביישובים, שנמצאת כיום בשיא. אחרי כשני עשורים של משברים שונים, כיום מתגוררים בקיבוצים  165,000 נפשות, מספר שיא בכל הזמנים. לי נתוני התנועה הקיבוצית, סך ערך הייצור החקלאי בקיבוצים מהווה כ-45 אחוזים מסך התפוקה החקלאית בארץ, והתעשייה הקיבוצית מהווה עשרה אחוז מהייצור והייצוא של מדינת ישראל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ