ראש העיר אור יהודה הודיע שיתפטר מתפקידו, אך לא עשה זאת

עורך דינו של דוד יוסף, החשוד בעבירות מין בעובדות עירייה, הסביר כי התפטרותו מתעכבת משום שהוא שוהה במעצר בית, המונע ממנו לברר את זכויותיו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש העיר אור יהודה, דוד יוסף, החשוד בעבירות מין, הודיע לפני שבוע וחצי לבית המשפט כי החליט להתפטר מתפקידו, אך טרם מימש את התחייבותו. יוסף נעצר לפני יותר מחודש ובשבועות האחרונים הוא שוהה במעצר בית, שהוארך עד יום רביעי. עורך דינו, אבי אודיז, שמסר את הודעת ההתפטרות לבית המשפט, אמר היום (שני) ל"הארץ" כי יוסף לא חזר בו מהחלטתו, אך המהלך מתעכב בשל המגבלות שהוטלו עליו, המונעות ממנו לברר את זכויותיו.

"הם לא מרשים לו לא לצאת, לא לדבר בטלפון עם אף אחד, אז זה מתעכב, זה הכל. הוא לא התחרט. הוא שלם עם ההחלטה שלו, זה פשוט עניין של כמה ימים", הסביר אודיז. "נגיד שאתה מחר עוזב את העבודה, אתה רוצה לדבר עם הגזברות – מגיע לי, לא מגיע לי, יש לי קרן השלמות, יש לי ביטוח, ממתי זה, איך זה. אסור לו לדבר בטלפון עם אף אחד, אסור לו ללכת, אסור לו כלום, שום דבר. הם לא רוצים לתת לו אז סבבה. כשהוא ייצא מההגבלות האלה הוא יעשה את הכל. מה הוא יעשה? אני מבין אותו".

בדיון בהארכת מעצרו של יוסף בבית משפט השלום בראשון לציון לפני שבוע וחצי מסר אודיז הודעה בשמו: "מרשי החליט להתפטר מתפקידו בכדי להשקיע את כל זמנו ומרצו בהוכחת חפותו ובמשפחתו. בנוסף ומאחר ומזה כחודש כבר שמרשי אינו מתפקד כראש עיר ולאור הימשכות ההליכים לעוד זמן רב ובכדי שלא לשתק את העירייה ומתוך דאגה לעיר וכדי לא לפגוע בתושבי העיר כאמור – מרשי החליט להודיע על התפטרותו כבר עכשיו".

דוד יוסף בדיון בהארכת מעצרו, בסוף החודש שעברצילום: תומר אפלבאום

יוסף, בן 56, מכהן בתפקיד זה שמונה שנים. הוא נעצר לפני שלושה שבועות וחצי, בחשד שביצע מעשים מגונים והטריד מינית חמש נשים, בהן עובדות עירייה, תוך ניצול יחסי מרות. היחידה הארצית לחקירות הונאה מייחסת לו גם עבירות מרמה, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. על פי החשד, הוא נהג לחזר אחר הנשים ואם נענו לחיזוריו, העניק להן טובות הנאה; אם דחו אותו, התנכל להן. עוד חושדים החוקרים כי כאשר נודע לו על כוונתן של כמה נשים להגיש נגדו תלונה, ניסה להניא אותן מכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ