שוטרים עצרו באלימות מוכר בייגלה בירושלים שפועל ללא רישיון

סבאח, שנידון בעבר לעשר שנות מאסר בגין רוכלות ללא רישיון, המשיך למכור את סחורתו בשער יפו. בסרטון המתעד את מעצרו נראים ארבעה שוטרים משתלטים עליו ומשכיבים אותו על הרצפה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

מוכר הבייגלה בירושלים זכי סבאח, שנידון בעבר לעשר שנות מאסר בשל קנסות שצבר בגין רוכלות ללא רישיון, נעצר אתמול (חמישי) באגרסיביות לאחר עימות עם שוטרים ופקחים מעיריית ירושלים. בסרטון המתעד את האירוע נראים השוטרים משכיבים אותו בכוח על הרצפה ואוזקים אותו תוך שהוא מתנגד, לאחר שכלל הנראה מנע מפקחים להחרים את דוכנו.

זה שנים רבות שסבאח, בן 56, מתפרנס ממכירת בייגלה ברחבת שער יפו בעיר העתיקה בירושלים. מכיוון שאין לו רישיון רוכלות וכל הניסיונות להשיג רישיון כזה נכשלו הוא סופג מדי יום קנסות כבדים מהעירייה ולעתים גם מחרימים לו את הסחורה ואת הדוכן. פעמיים ריצה סבאח עונשי מאסר בגין חובות שצבר. ב-2008 הוא ריצה עונש של 11 חודשי מאסר וב-2013, אחרי שכל התיקים שלו אוחדו, הוא נידון בידי השופטת תמר נמרודי לעונש של 10 שנות מאסר, מתוכן הוא ריצה כמה שבועות עד שהגיע להסדר חוב.

מוכר הבייגלה סבאח מובל לתחנת המשטרה, אתמול בעיר העתיקהצילום: תומר אפלבאום

סבאח המשיך, גם לאחר שחרורו למכור בייגלה, להיקנס ולהתעמת עם פקחי העירייה. אתמול הגיעו שוב פקחים וביקשו להחרים את הדוכן שלו. סבאח, ככל הנראה התנגד ולמקום הוזעקו ארבעה שוטרים שהשתלטו עליו תוך הפעלת כוח ועצרו אותו.

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי "השוטרים ביצעו מעצרו תוך שימוש בכוח סביר בשל התנגדות החשוד למעצר. מדובר ברוכל הפועל ללא רישיון אשר השתולל ומנע מפקחי עירייה להחרים סחורתו.  כשהגיעו השוטרים שהוזעקו למקום, המשיך הרוכל להשתולל, תקף את השוטרים ופצע שניים מהם. לאחר מעצרו המשיך להתפרע בתחנת המשטרה ואף פצע עצמו באמצעות האזיקים והשוטרים השתלטו עליו בשנית. נפתחה חקירה. משטרת ירושלים מדגישה כי מדובר בסרטון שאינו מציג את התמונה המלאה והשוטרים ימשיכו לבצע עבודתם בנחישות ובמקצועיות כלפי כל פורע חוק וללא משוא פנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ