חודשה תנועת הרכבות בצפון, לאחר שהופסקה בשל חריגה בחומרים מסוכנים

לפי הודעת הרכבת, בדיקה שגרתית במתקן דוד של חברת רפאל העלתה ממצאים חריגים, ועל כן נסגרו תחנות עכו ונהריה. התנועה הוגבלה עד לתחנת קרית מוצקין אך החלה להתחדש מ-5:00 בבוקר

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

רכבת ישראל פתחה הבוקר (שני) מחדש את הקו שבין תחנות נהריה ועכו לקרית מוצקין, לאחר שאמש נסגרו התחנות בשל בדיקת חומרים מסוכנים שהעלתה מאפיינים חריגים במתקן של חברת רפאל, סמוך למסילה.

הקו הצפוני החל לחזור לתנועה סדירה החל מהשעה 05:00 הבוקר, בשני הכיוונים. אמש מסרו מהרכבת כי תחנות נהריה ועכו נסגרו למען בטיחות הנוסעים. הם הוסיפו כי הסעות יופעלו לטובת הנוסעים לאורך הקו שפעילותו הופסקה.

מדוברות הרכבת נמסר כי במהלך פעילות בדיקה שגרתית המתבצעת במפעל רפאל - מכון דוד, באחד המתקנים הכוללים גם חומר מסוכן, התגלו מאפיינים חריגים. "האזור המדובר נמצא בקרבת פסי הרכבת ועל כן, מטעמי בטיחות, נאלצת הרכבת להפסיק בשלב זה את פעילות תחנות הרכבת נהריה ועכו. שאר הקווים פועלים כסדרם. רכבת ישראל מתנצלת בפני נוסעיה על אי הנוחות הזמנית ותודיעה לכשתתחדש התנועה בקו זה". 

מרפאל נמסר כי "על מנת לנקוט משנה זהירות, הוחלט שעד לקבלת מסקנות ברורות יתוחם האיזור ותמנע כניסת עובדים. הנושא נמצא בטיפול ובתיאום מלא עם הגורמים האמונים על כך". 

תחנת הרכבת בנהריה, ב-2012צילום: ירון קמינסקי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ